Голова Ужгородської ФРІ святкує свій день народження


Як відомо, саме в 2002-ому році в Ужгороді була створена перша Фундація....

Історія створення “Фундації Регіональних Ініціатив збігається в часі із періодом становлення сучасного активного молодіжного громадського руху в Україні. Практично до кінця 1998-го року молодіжні організації (далі МО) існували в Україні переважно у формі певних асоціацій, скаутських організацій або партійних молодіжних крил. Молодіжними питаннями час від часу займалися також інші громадські організації, але робота з молоддю для них була лише одним із багатьох (часто ситуативних) напрямків роботи, а не основною концепцією. У той же час громадському секторі абсолютно незаповненою залишалася ніша власне членських молодіжних організацій, які б з одного боку: брали активну участь у громадському житті, реалізовували певні соціальні проекти, не боялися висловлювати думку з приводу соціальних і політичних процесів, що відбувалися в країні, а з іншого – були б незалежними, не підпорядкованими конкретним політичним силам чи партіям.
Власне, до кінця 1998 року МО, як суб’єкт та соціальний партнер участі у державній молодіжній політиці, ні номінально, ні фактично брати не могли, адже в юридично – правовому полі нашої держави взагалі не існувало такого поняття, як “молодіжна організація. Проте, у кінці 1998 року президент Кучма підписує Закон “Про молодіжні громадські організації”, що стає поштовхом до пожвавлення у молодіжному середовищі. Як наслідок – в період 1999 – 2002 років, велика кількість молоді в усій Україні починає долучатися до активного громадського руху, створюючи нові або вступаючи до вже існуючих на той час, перших громадських організацій. Якщо прийняття відповідного закону стало лише формальною передумовою створення МГО, то фактично: і головною причиною збурення, і політизації українського молодіжного середовища, було поступове перетворення України (починаючи з 1998 року) практично у авторитарну державу. Звичайно, молоді люди, яким не була байдужа подальша доля країни, не могли залишатися осторонь процесів, що в ній відбувалися. Їхня активність і намагання відстояти демократичні принципи побудови державного ладу , вилилися у акції “Україна без Кучми”, а саме, в організацію – Громадський Комітет опору “За правду!” та створення різноманітних МО по усій Україні.
У обласному центрі Закарпаття, окрім згаданих факторів, своєрідним регіональним “каталізатором”, що об’єднав активну молодь краю, восени 2002 року, стали вибори Ужгородського міського голови. Тоді штаб одного з головних кандидатів, бізнесмена та відомого на Закарпатті громадського та культурного діяча, Павла Чучки, більш ніж на 90%складався саме із молодих людей. Так же чіткий розподіл симпатій спостерігався і в електоральному плані: за Чучку голосувала переважно молодь, у той час, як його візаві, Віктор Погорєлов, в основному мав голоси старшого покоління. У підсумку переміг останній, а формальна поразка на виборах міського голови, зовсім не відбила бажання у молоді, згуртованої команди, й надалі брати активну участь у суспільному житті. Адже на той час багато хто з молодих людей вже мав політичний досвід, дехто ще напередодні, навіть пройшов у місцеві ради під час парламентських виборів 2002 року.
Усі названі фактори в сукупності, а також бажання системно впливати на молодіжне середовище, ефективно виражати його інтереси, і стали причиною створення молодіжної громадської організації “Фундація Регіональних Ініціатив”. І хоча перша “ФРІ” була створена у липні 2002 року, саме під час виборів міського голови відбулося остаточне згуртування молоді, чітко окреслено спільне бачення та стратегія роботи. Наслідком цього стало рішення об’єднатися в цілком нову незалежну молодіжну організацію, яка “нічого не боїться”. У жовтні 2002 року проведено закарпатські обласні збори і створено Закарпатську обласну організацію “ФРІ”. До складу першого правління увійшли як досвідчені молоді лідери, так і “нові обличчя”. Початкова стратегія діяльності організації полягала у тому, щоб створити активне молодіжне середовище, яке б згодом почало “самостійно відтворюватися”, постійно залучаючи до себе нових активних членів, в той же час “продукуючи” нагору лідерів. Згодом, із початком розширення організації та створенням осередків у інших регіонах України (2003- го створено Дніпропетровську та Харківську ОО”ФРІ”).
Дещо видозмінилася і концепція діяльності. Потрібно було налагодити взаємозв’язки та співпрацю з іншими регіонами МГО. Стратегія “ФРІ” формувалась як дія ресурсного, інформаційного центру підтримки, підготовки молодіжного руху, молодіжних організацій, усіх інших форм активності молоді, а також виховання лідерів для цих МГО.”ФРІ” перетворилася у модератор, який системно підтримував і впливав на молодіжний рух.
17 жовтня 2004 року була створена Всеукраїнська “ФРІ”, яка об’єднала вже існуючі на той час осередки.

Така історія, а ми бажаємо Володимиру Феськову наснаги, творчих злетів, прозорого і чистого об'єктива фотокамери, :)) , а головне - вірних друзів, сумлінних помічників та соратників, бачення перспективи завтрішнього дня та душевної гармонії, міцного карпатського здоров'я !
Bookmark and Share

Гадание на картах. Гадание на картах абакан www.vorogeia19.ru.