Станіслав Ніколаєнко: Міносвіти створило умови, за яких питання хабарництва під час вступної кампанії втрачає свою актуальність


«По-перше, це економічні методи, підвищення заробітної плати працівникам освіти майже в два з половиною рази: середня заробітна плата викладачів вищих навчальних закладів складає 2.200 гр, запроваджені доплати за звання доцента, професора та кандидата наук від 40 до 55% до ставки», - зазначив міністр.

«Ми постійно працюємо над вдосконаленням процесу самої вступної кампанії. Проведення вступних випробувань відбувається сьогодні виключно у письмовій формі за тестовими технологіями, а співбесід та творчих випробувань – двома екзаменаторами», - підкреслив він.

За словами Станіслава Ніколаєнко, «щорічно на період вступної кампанії у міністерстві працює телефон гарячої лінії, створюється оперативний штаб з питань вступної кампанії у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, що дозволяє оперативно реагувати на заяви громадян».

Міністр вважає, що «важливим кроком на шляху попередження хабарництва та правопорушень є запровадження експерименту щодо зовнішнього тестування, результати якого зараховуються, як результати вступних випробувань до всіх вищих навчальних закладів. Зовнішнє оцінювання значно розширює можливість вступу до ВНЗ. Якщо у минулому році студентами стали 11 тисяч дітей, то за прогнозами, цього року ця цифра збільшиться до 45 тисяч».

Bookmark and Share