Вибух пролунав !


Всіма довгоочікувана екологічно-просвітницька акція «Екологічний вибух 2» відбулася 5 травня в сквері на розі вулиць Московської Олімпіади та Фастівської в місті Чернівці. Незважаючи на дощову погоду в заході, який проводився в рамках всеміської «Толоки» взяло участь 23 команди у складі 120 учнів загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) та представників громадських організацій міста Чернівці. Акція проводилася з ініціативи Чернівецької міської учнівської ради та Спілки Активної Молоді за сприяння БФ «Салюс».
Організатори заходу поставили перед учасниками умову зібрати на території скверу якнайбільше (у вагомому вимірі) побутового сміття. Завдання конкурсної комісії було нелегке – переважити все сміття, яке зносили учасники змагань та відповідно реєструвати їх показники. До складу конкурсної комісії увійшли п.Сірман Д., голова постійної комісії з питань комунального господарства та благоустрою Першотравневої районної ради, п. Старик В., голова Українського Народного Дому в Чернівцях, п.Миронова Ю., голова культурно мистецької Чернівецької міської учнівської ради, п.Бешлей В., голова Спілки Активної Молоді.
За лічені хвилини учні завантажили сміттям два самоскиди, щоправда третій, у зв’язку із браком сміття вантажився трохи довше. Завзята та кмітлива молодь навіть ухитрилася збирати сміття із городів та подвір’їв мешканців прилеглих будинків.
Після важкої праці команд-учасниць конкурсна комісія підбила підсумки роботи небайдужої до екологічних проблем молоді. Перше місце отримала команда «Орлятка» (ЗНЗ № 21), яка зібрала 628 кг сміття. Друге місце отримала команда «Шалені перці» (ЗНЗ № 2), а третє отримала команда «Справжні монстри» (ЗНЗ №37). Втім, всілякої поваги заслуговують і решта команда-учасників, адже проведена юнаками та дівчатами робота, безумовно, вплине на екологічну свідомість чернівчан. Підбивши результати команд конкурсна комісія оголосила загальну кількість сміття, зібраного учасниками акції – 5,7 тони побутового сміття.
Переможці акції будуть нагородженні на черговій сесії Першотравневої районної ради цінними нагородами та грамотами райради.
Оргкомітет дякує дирекції загальноосвітніх навчальних закладів № 1, 5, 37, 27, 28, 18, 11, 41, 2, 21, гімназії № 1 та гімназії № 5 за підтримку пориву активних учнів своїх шкіл та сприяння в їх участі в акції «Екологічний вибух - 2». Окрема велика подяка належить також постійній комісії з питань благоустрою та санітарії Першотравневої районної ради, а забезпечила наявність самоскидів та зробила вагомий внесок в організацію чергової акції.

ВІКТОР КНЯЗЬ, журналіст прес-центру ЧМУР

Bookmark and Share