Змін до Закону "Про вищу освіту" розширюють повноваження органів студентського самоврядування


За словами заступника міністра В.Шинкарука, сьогодні представники студентства активно залучаються міністерством до ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів. Створюється банк експертів з числа студентів, які у складі акредитаційних комісій братимуть участь в акредитації ВНЗ. Цього року представник студентів увійде до складу Державної акредитаційної комісії.

Найбільшу дискусію на зустрічі викликало питання вступних фахових випробувань при переході студентів зі ступеня бакалавра на ступінь спеціаліста і магістра. Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко наголосив, що це норма Закону “Про вищу освіту”, який ухвалений у 2002 році. Практично це положення почало діяти з минулого року, коли бакалаврат закінчували вступники 2002 року, й торік “десять тисяч студентів отримали дипломи бакалаврів в одному університеті, а вступили на спеціаліста, магістра в іншому”, - розповів міністр. Вступні випробування до магістратури були запроваджені торік і в деяких університетах. “Кількість бюджетних місць для бакалаврів як минулого, так і цього року відповідає кількості бюджетних місць на навчання магістрів”, - підкреслив Станіслав Ніколаєнко.

Під час дискусії звучали конкретні пропозиції, які з одного боку врахують думку студентів, а з іншого - не порушуватимуть вимоги Закону про “Вищу освіту” щодо двоступеневості вищої школи.Bookmark and Share