Волинські пластуни повернулись із двотижневого таборування


Протягом двох тижнів всі учасники табору, а це діти11-18 років, та старші пластуни від 18 років жили у наметах та виконували таборову програму. Цього року легендою табору була розповідь про заснування у 1907 році англійцем лордом Бейден-Паулом світового скаутського руху та про виникнення Пласту 95 років тому. Саме цим двом ювілейним датам був присвячений табір і відображав це у своїй назві.

Згідно легенди, учасники табору були англійськими новобранцями, які хочуть навчитись у досвідчених скаутмайстрів (інструкторів, виховників на таборі) науці виживання у природних умовах. Тому діти важно слухали інструктажі із природознавства, астрономії, вчились куховарити та надавати першу медичну допомогу, визначали погоду за природними ознаками, в’язали тільки за допомогою линв (шнурів) столи та інші таборові споруди тощо. Найбільш відважні пластуни, а це 16 чоловік, провели одну ніч у шелестах за межами табору, які вони власноруч зробили для захисту від дощу.

На таборі діти також мали насичену спортивну програму, де вони змагалися не тільки у швидкості чи витривалості команди, а й перевіряли команди на згуртованість та дружність. За результатами загального оцінювання учасників першуном та першункою, тобто найкращим учасником та учасницею табору було названо лучан Олега Бачинського та Христину Собко.

Такий табір став можливим завдяки зусиллям пластунів-волонтерів, які присвятили свій літній відпочинок оздоровленню дітей. Професійний лікар, яка стежила за здоров’ям дітей на таборі, Сегіна Оксана Миколаївна по завершенню табору сказала, що їй дуже подобається те, що пластуни хочуть змінити світ на краще і своїми силами вони його таки змінюють. Комендант табору Віталій Шпак так підсумував волинський табір: „В цілому табір вдався. Спочатку нам не пощастило з погодою, але це не вплинуло на загальний настрій учасників. Ми дуже вдячні всім, завдяки кому стало можливим проведення табору волинських пластунів”. Свою фінансову підтримку надали пластунам обласне управління молоді і спорту, а також його міський відділ, Фонд місцевого розвитку та ТМ „Маселко”, ТОВ „Ініціал”, ТМ „Торчин-Продукт”.

П Л А С Т
Національна скаутська організація України
м.Луцьк, вул. Шопена, 13, 3 поверх
тел. 0332 730197, lutsk@plast.org.ua, www.lutsk.plast.org.ua
Ліна Остапчук, (050) 438 29 13Bookmark and Share