Молодий Голова ОДА взяв участь у паломництві


22 липня в Монастирському комплексі Кармелітів Босих відбулося щорічне паломництво до Чудотворної Ікони матері Божої Бердичівської. Урочисту службу відслужив Апостольський Нунцій в Україні Іван Юркович та єпископи Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви (РКЦ) України.
Голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Павленко привітав усіх вірян, які прийшли вшанувати Ікону Матері Божої Бердичівської. „Відродження чудотворної Ікони Матері Божої Бердичівської є свідченням перемоги життя, перемоги духу. А сама Божа Матір є прикладом безмежної віри, надії і любові”, - зазначив Юрій Павленко.
На месі також були присутні представники багатьох католицьких орденів України, представники дипломатичних місій Польщі, Литви, Латвії, інших європейських країн.
У паломництві взяло участь близько 15 тисяч прочан із усієї України та з країн близького й далекого зарубіжжя.Ваша Екселенціє!
Вельмишановні прочани!


Щиро вітаю всіх вірян із різних країн і земель, які сьогодні прийшли вшанувати Ікону Матері Божої Бердичівської. Це найбільша католицька святиня України і заступниця цього славного міста. Як писав великий шанувальник Матері Божої отець Вацлав Новаковський, “чим для Польщі є Ченстохова, тим для України є пречудовий Матері Божої образ з Бердичева від кармелітів босих».

У всьому світі лише 18 коронованих ікон, і одна із них ― з нами. Тисячі людей упродовж сотень років молилися до образу і перебували під опікою Матері Божої. Саме з її образом у 2001 році Папа Йоан Павло Другий, що доклав зусиль до єдності європейської спільноти, розпочав своє паломництво Україною.

Ми вдячні Понтифіку святої пам’яті, котрий попросив тоді найсвятішу Діву, як і раніше, опікувати Україну. Святіший Отець молився за те, щоб народ України і зараз, на початку нового тисячоліття наслідував славні традиції минулого України ― благословенній землі, яка дала світові праведників різних релігій.

Сьогодні ми всі з радістю упевнилися в тому, що багатство і сила духу долають відстані і час. За роки незалежності відродився на бердичівській землі монастир Кармелітів Босих. Зусиллями віруючих він все більше і більше набуває свого історичного виду. Відродження святині стало можливим, тому що люди порозумілись і духовно об’єднались. Наші серця завжди були і завжди будуть відкриті Богові, відкриті на взаєморозуміння і єдність.

Нашому народові ніколи не бракувало виваженості і стійкості. Українці відомі як працелюбні і мудрі люди. А об’єднавшись, ми обов’язково зробимо Україну заможною і процвітаючою. Маємо наслідувати слова Папи, котрий вслід за євангелістом Йоаном закликав нас бути єдиними ― «ut unum sint» (ут унум сінт).Шановна громадо!

Відродження чудотворної Ікони Матері Божої Бердичівської є свідченням перемоги життя, перемоги духу. А сама Божа Матір є прикладом безмежної віри, надії і любові. Тому й Покров Богородиці завжди буде сильним захистом і підтримкою для кожного вірянина.

Нехай усіх нас супроводжує велич її нескінченного милосердя, а діла наші будуть во славу українського народу та рідної нашої землі!

Довідка: Під час візиту Понтифіка в Україну у 2000 році ікона використовувалась під час богослужіння на спорткомплексі "Чайка" у місті Києві.
Bookmark and Share