«Студентська республіка—2007» по всій Країні. Part 1


Київ. Вперше в історії Студреспубліки переможців Київського фестивалю поздоровляли на головній сцені України до Дня молоді – на Бесарабській площі це зробив заступник Київського міського голови. Проте в кулуарах ходили слухи, що вибори були сфальсифіковані. Організатори спростували ці чутки. Гостями Київської Студреспубліки стали Голова НДЛМ Павло Вікнянський, голова ВМГО „Студентська республіка” Володимир Крутько, перший голова Київської міської організації НДЛМ Богдан Назаренко.

Волинь. Після багаторічної перерви Студреспубліка нарешті відбулася і на Волині. В цьогорічному заході взяли участь команди 6 волинських вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації. Все відбувалось у форматі наметового містечка, яке розташувалося на території центрального луцького парку.

Дніпропетровськ. Студреспубліка на монастирському острові пройшла яскраво, з купоб розваг. Але молодь, які і всі інші, дійсно замучилась від політики – державний апарат містечка, всі ці вибори, агітації та інші атрибути – не більш ніж гра, а може й свого роду протест, такий собі жарт над усім серйозним.

Запоріжжя. Програма фестивалю була насиченою. Учасники приймали участь у таких конкурсах – „Квест-змійка”, „Презентація команди”, „Кубок молоді”, „Кліп”, „Показуха”. Щодо виборів, то спочатку здалось, що інтрига померла, бо гравці домовились між собою та створили лише одну партію - „Партизан”, але коли діло дойшло до висунення кандидатів в мери, інтрига з’явилася знов. Але в підсумку у Запоріжжі обрали аж двох студентських мерів.

Івано-Франківськ. Місцевий оргкомітет пішов на експеримент та провів захід у... нічному клубі. Програмна презентація плавно перейшла в політичні дебати, де кожен не тільки захищав принципи та ідеї політичної сили, яку представляв, але і намагався дискредитувати своїх опонентів. До речі, тут виникла навіть конфліктна ситуація. Одна із парті» почала наклеювати агітматеріали на політрекламу своїх опонентів, що і стало «яблуком роздору».

Крим. Як в справжній демократичній державі, на Студреспубліці в Криму діяла своя валюта, яка була необхідна для реєстрації кандидатів та в агітаційної діяльності. Щоб заробити гроші, учасники надавали послуги, створювали підприємства, наймалися до інших учасників на роботу.


Львів. Львівську Студреспубліку відвідав Голова Всеукраїнської НДЛМ Павло Вікнянський. У Львові студентів чекала купа конкурсів, „Мафія” в режимі нон-стоп, прикольний квест, конкурси краси та „Містер Студреспубліки”, концертні виступи, оупен-ейр. Не обійшлося і без політичних провокацій і змов. Переможці отримали можливість потусити у прекрасній „Бухті вікінгів”.

Рівне. Захід проводився реанімованою Рівненською НДЛМ за підтримки партнерських організацій та органів влади. Виявилось, що за місця у студмагістраті буде боротися 2 студблоки. Новообраному меру колишні студмери вручили дерев’яну качалку - символ влади. Цю річ він передасть іншому переможцю через рік, як наші славні пращури-гетьмани передавали булаву з покоління в покоління.

Севастополь. У рамках фестивалю була організована Лабораторія гуманітарних технологій, де тренер Українського інституту позитивної психотерапії Юрій Кравченко спілкувався зі студентами. Розбирали різні ситуації, говорили про життя. „Студреспубліка – це досить агресивно, в доброму розумінні, формувати потреби молоді в неформальній освіті” – стверджує Юрій.

Суми. Студентської Республіки-2007” проходила в екстремальних умовах – під дощем. Але це не завадило повноцінним політичним баталіям та дебатам. "Перша леді", яка буде представляти Суми на всеукраїнській Студреспубліці обрана загальним голосуванням.

Тернопіль. Найцікавішою частиною „Студреспубліки” було переобрання студентського мера. Адже ще діючий мер не мав великого бажання покидати своє крісло. Було застосовано санкції зі сторони оргкомітету щодо дій голови ТВК і одночасно студентського мера Ігоря Процика, в результаті чого було прийнято рішення більшістю членів оргкомітету зняти його з посади голови ТВК. В кінцевому результаті вибори все ж таки відбулися, щоправда з невеличким запізненням.

Харків. Партія „Пафосу та гламуру” намагалася навіть підкупити учасників, пропонуючи учасникам „невеликі хабарі”. Кандидат у мери Артем Фофанов агітував виборців голосувати за свою партію та за себе. Хлопці розраховували, зайняти всі місця в магістраті. Слід відзначити, що Харківська Студреспубліка відзначилася високим рівнем організації гри та суб-фестивалів. Також корисними була ціла серія семінарів, присвячена в тому числі проблематиці цінностей.

Херсон. Під час офіційного відкриття для учасників була представлена легенда про те, що попереднє керівництво «Студентської республіки» викрало вісі гроші та десь відпочиває тепер на теплому березі якогось моря, тому було введено тимчасове керівництво країною – тимчасовий уряд. Також було доведено до відома учасників, що від тепер все, що відбувається на «Студентській республіці» відбувається виключно на матеріальній основі. Відтак всі учасники були «занурені» в жорсткі правила гри: харчування, проживання і в цілому все, що проходило на «Студентській республіці» відбувалось лише за гроші.

Чернігів. Для учасників фестивалю була підготовлена цікава та насичена програма заходу, але змова трьох активних команд-учасників (ЧДТУ, ЧДПУ, Ніжинський аграрний інститут) Студентської республіки внесли корективи у плани оргкомітету… революціонери навіть намагалися організувати альтернативну Студреспубліку. Та все закінчилося миром. Переможців нагородив член Політвиконкому НДП, голова Чернігівської ОО НДП Володимир Максак.

Миколаїв. Південне місто знову відзначилося матріархальними тенденціями. В змаганнях зітнулися переважно дівчата-лідерки. Тому і миколаївський магістрат переважно жіночий, і студентським мером знову обрали дівчину. Крім „виборів”, вистачало й інших ігор – розважальних та інтелектуальних. А завершилося все супер-концертом на центральній площі міста за участі молодого миколаївського гурту „Грейтфрут” і харківських зірок – гурту „LЮК”.

Дар’я Легкобит, НДЛМ






























Bookmark and Share