ФРІ ініціює громадянську кампанію "МОЛОДІЖНА ВАРТА"


Під час громадянської кампанії у серпні-вересні цього року:

- нами буде здійснено прискіпливий моніторинг змісту всіх виборчих списків УСІХ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ ТА БЛОКІВ, на предмет наявності молоді;

- буде зроблено моніторинг та аналіз передвиборчих програм щодо молодіжної політики;

- буде здійснений моніторинг всіх заяв, інтерв’ю, звернення на предмет уваги до проблем 1/3 всіх виборців України (молодь віком від 18 до 35 років);

- нашими регіональними та дружніми організаціями, учасниками кампанії, по всіх великих містах України на зустрічах, прес-конференціях, мітингах кандидатам до Верховної Ради України будуть задані 50 найактуальніших питань, щодо проблем молоді (житло, освіта, молодіжні громадські організації, соціальні допомоги, реалізація молодої людини, участь молоді у суспільному житті, подолання демографічної кризи тощо);

- нами буде проведена кампанія для молоді „Чи варто йти голосувати 30 вересня”, як підсумок ставлення партій та блоків до 15 млн.громадян – української молоді;

- після 30 вересня ми будемо проводити активізаційну громадянську кампанію „Молодь за Вами спостерігає!”.
Запрошуємо стати активним учасниками громадянської кампанії. Давайте спільними зусиллями ПОВЕРНЕМО УВАГУ ПОЛІТИКІВ ДО Реальних ПОТРЕБ НАШИХ ГРОМАДЯН ! СЛОВА „МОЛОДЬ - НАШЕ МАЙБУТНЄ” ХАЙ БУДЕ ВИМОВЛЕНО КОЖНИМ КАНДИДАТОМ ДО ПАРЛАМЕНТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ!ЗАЯВА ФРІ
про початок моніторингу молоддю виборів 30 вересня

Всеукраїнська молодіжна організація „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) як одна з найпотужніших організацій молоді, що є позапартійною та позаідеологічною і своєю метою ставить розвиток молодіжного руху України і сприяння громадянській активності молоді, заявляє про початок моніторингу виборчого процесу щодо позачергових виборів Верховної Ради України, котрі відбудуться 30 вересня. Ми оголошуємо про старт проекту „МОЛОДЬ ОБИРАЄ та КОНТРОЛЮЄ”!
Фактично вибори вже стартували і на цей момент в Україні у розпалі формування виборчих списків політичних партій. Станом на сьогодні уже 3 провідні політичні сили - СПУ, БЮТ та КПУ- вже надали часткову інформацію про те, як з точки зору молодіжної політики виглядатиме їхній список кандидатів до Верховної Ради.


СПУ: соціалісти підписали угоду зі своєю молодіжкою про 10% молоді у списках. Квота Союзу молодих соціалістів на виборах становить 10% місць у виборчих списках, починаючи з першої десятки списків, - повідомляє Голова Спілки молодих соціалістів. Це значно більше, ніж було на виборах 2006-го року, коли СПУ з 450 кандидатів включило до списку тільки 33 молодих, починаючи з 29-го номера. У результаті народними депутатами стали тільки двоє молодих кандидатів, включно з Головою молодіжного крила партії на той час - Євгеном Філіндашем.
БЮТ: лідер молодіжного крила „Батьківщини” заявив про збільшення квоти молоді у списку. Зокрема, керівник ВМГО „Батьківщина молода”, народний депутат Євген Суслов повідомив, що до виборчого списку БЮТ буде включено 15% молодих кандидатів.
У парламент 5-го скликання БЮТ привів 14 молодих депутатів. Загалом у списку до Верховної Ради молодь займала 11% місць, а у першій сотні – 13%.
КПУ: у виборчому списку зменшується кількість студентів і збільшується представництво молоді. Комуністична партія України повідомила про те, що її список вже сформований. Зокрема, у ньому понад 20% осіб, віком до 40 років. Крім того відомо, що до виборчого списку КПУ включено 5 студентів. Але на яких місцях у виборчому списку знаходиться задекларована молодь та зазначені студенти, поки що залишається за кадром.
Відомо, що у парламент попереднього скликання КПУ не провела жодної молодої людини, оскільки найближчий молодий кандидат займав місце під номером 40 (лідер комсомолу – Євген Царьков), а чисельність фракції КПУ у Верховній Раді 5-го скликання впала до 21 мандата. Разом із тим, у виборчому списку КПУ 2006-го року студентів було шість, а молодих кандидатів – 46, тобто 10%.


ФАКТИЧНО УЖЕ ТРИ ПОЛІТИЧНІ СИЛИ, ЗАДЕКЛАРУВАЛИ НАМІР ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ МОЛОДІ У СВОЄМУ ВИБОРЧОМУ СПИСКУ. Наразі найактуальнішими є питання: чи підтвердять реальними списками політичні сили свої заяви ? Чи будуть включені молоді люди у прохідні частини списків ? Яка вікова група буде молодих кандидатів, яка серед них частка молодих кандидатів 1973-74 років народжень ?


ФРІ заявляє, що нами буде здійснено моніторинг не тільки складу і змісту виборчого списку кожного учасника виборів, але й у ході виборчого процесу буде досліджено реальну виборчу програму, що буде складатися з усіх заяв, інформаційних повідомлень, інтерв’ю, інших документів та виступів представників політичних сил, що можуть бути трактовані як зобов’язання перед виборцями.

НАША МЕТА – УСЕБІЧНЕ ВИСВІТЛЕННЯ ПЕРЕД МОЛОДДЮ ПОЗИЦІЇ УСІХ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ ЩОДО 1/3 УСІХ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ ТИХ КОМУ НИНІ ВІД 18 ДО 35 РОКІВ.

p.s.
Просимо також переглянути аналітичну довідку №1


КОНТАКТИ:
Євгенія Яременко
+380675045273
jevgena@gmail.com

Прес-служба ВМГО ФРІ:
+380509675094
fri@poshta.org.ua

ВМГО ФРІ:
+380503725100
fri@poshta.org.ua

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ ДОДАТОК (аналітична записка №1):


Bookmark and Share