Студентська колегія України: при комусь ?


Другий день в Києві тривають консультації між студентами та зацікавленими сторонами щодо створення студентської колегії. У зв`язку з цим публікуємо звернення одного з активних студентів, учасника переговорів:

Шановні учасники консультацій !

Проаналізувавши ситуацію, яка склалася довкола створення колегіального органу, що репрезентуватиме інтереси студентів, враховуючи, що інтереси студентів лежать в площині піклування і Кабінету Міністрів, і Верховної Ради, і Президента України, з діяльністю якого і пов’язуються очікування студентів, пропоную створити Студентську Колегію України при вищих органах державної влади з рекомендаціями якої б рахувалися не тільки Міністерство освіти і науки, але й інші органи державної влади. Це треба зробити тому, що:

- всі „питання” студентів-медиків лежать в площині рішень Міністерства охорони здоров’я, і ситуація навколо наказу №81 це чітко виявила; (не кажучи вже про потенційні казуси, що можуть скластися з студентами вузів, підвідомчих іншим міністерствам – аграрному, транспортному тощо)
- до слова – всіх студентів хвилюють питання вартості квитків на транспорт, а вони відносяться до компетенції Міністерства транспорту;
- студентів хвилюють стипендії, визначення „стратегічних” розмірів яких є компетенцією не МОНУ, а Кабміну і Верховної Ради;
- питання соціального забезпечення знаходиться в компетенції Міністерства праці та соціальної політики.
- а питання молодіжної активності та спорту, це питання Міністерства молоді та спорту і т. д. і т. п.
А якщо ж запитати студентів, „при кому” Ви більше хочете „бути”, при МОНУ чи при Президентові Ющенкові ..?

Висновок: Студентська Колегія України має бути ЄДИНИМ органом, що репрезентує інтереси студентства перед органами державної влади. Це дозволить уникнути ситуації коли при Ніколаєнкові існуватиме одна студентська рада, при Зінченкові інша, а при Литвинові ще третя !
Наразі при Президентові України вже існує студентська рада, яка ніким не скасована і згідно діючого законодавства є чинною. Її склад, звичайно, „застарілий” і вона вже показала свою неспроможність, в першу чергу в контексті тієї політичної ситуації, що була в країні. Але нам слід врахувати помилки, зроблені при її створенні і не повторити їх.
По-перше, слід звернутися до Президента України з проханням скасувати студентську раду створену ще Кучмою, і підтримати ідею створення Студентської Колегії України.
По-друге, обрання членів обласних Студентських Колегій, та делегування ними представників до всеукраїнської повинно проводитися демократично, відкрито і чесно по відношенню до ВСІХ студентів ВСІХ вузів що мають СТУДЕНТСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ (Sic!). Це мусить відбуватися по чітко визначеним і єдиними правилам в умовах відкритості і поінформованості студентства про їхні права і можливості.


Сергій Одарич,
Студентська Колегія НаУКМА;
Голова Правління КМО ВМГО ФРІ

Bookmark and Share