Меморандум


Сьогодні перед Україною стоїть принципове питання остаточного вибору суспільних та геополітичних пріоритетів. І відповідь на це питання можуть дати лише вільні і прозорі вибори 2006.

Результати парламентських та місцевих виборів 2002 року та Президентські вибори 2004 продемонстрували, що демократичні ідеали користуються зростаючою підтримкою населення. Однак ціла низка політичних сил, що є носіями цих ідеалів, суттєво обмежені у можливостях комунікацій із луганськими виборцями . Проблема збалансованої і об’єктивної інформації про позиції різних політичних сил постійно загострюється. Відсутність рівних можливостей, „свободи слова” та „свободи вибору” на Луганщині вже стали предметом багатьох висновків і резолюцій авторитетних міжнародних організацій. В умовах відсутності незалежного телебачення і преси практично всі медійні ресурси сконцентровані у руках окремих фінансово-політичних груп.

У цей час громадський сектор України перебуває у стані активних якісних перетворень. Українські НДО, спрямовуючи свої зусилля на демократизацію попередніх виборчих кампаній, здобули безцінний досвід співпраці та реалізації важливих інформаційних, просвітницьких та моніторингових проектів. Під час політичних випробувань попередніх років утворилися масові молодіжні і студентські об’єднання, що разом формують потужну волонтерську мережу активістів і активно пропагують демократичні ідеали.


Ми, представники Луганських обласних громадських організацій, вважаємо, що багато громадян потерпають від несправедливості (соціальної, економічної, політичної). Виборці Луганщини є демотивованими брати участь у виборах через низькі очікування результату їхньої участі й через очікування фальсифікації виборів.Дається взнаки і низька поінформованість громадян про кандидатів, їх передвиборчі платформи та погляди на розвиток держави, про свої права, як виборця і т.д. Луганчани схильні робити свій вибір, керуючись вказівками керівників підприємств та іншими представниками “місцевої еліти”, які монополізували інформаційний простір на Луганщині. Звідси є велика загроза відсутності об`єктивної та будь-якої іншої від "потрібної" інформації у мешканців Луганської області. Як наслідок цього – відсутність вільного волевиявлення.
Під час виборів права та свободи луганчан потураються, але вони мало чого добиваються через низьку правову культуру, відсутність юридичних знань. . Це є великою політичною проблемою.

Усвідомлюючи відповідальність за демократичне майбутнє суспільства, погоджуємося взяти участь у реалізації спільної програми по сприянню усвідомленого вибору мешканців Луганщини.
Для ефективної реалізації Програми погоджуємося координувати свою діяльність та використовувати для ії реалізації власні інтелектуальні, матеріальні та інші ресурси.

Перконані, що усвідомлений вибір луганчан можливий лише за умови налагодження соціального партнерства між громадським, державним, підприємницьким секторами та засобами масової інформації.

Допомога здійснюється шлячхом створення інформаційного середовища для реалізації ії завдань у формі акцій суспільного впливу, широкого інформування громадськості, організацій просвітницьких програм.

Закликаємо всі зацікавлені структури, організації та громадян взяти учавсть у реалізації широкої кампанії, спрямованої на сприяння усвідомленого вибору мешканців Луганської області.

Звертаємося до всіх вітчизняних та міжнародних організацій з пропозицією підтримати діяльність Коаліції.

Відзначаємо, що Коаліція є відкритою для участі всіх зацікавлених організацій.Голова ЛОО “ Студентське братство Луганської області” Кормілецький О. М.
м. Луганськ, кв. 50 років Жовтня 8/6 тел. (0642) 62 07 93


Голова ЛОО “ Суспільна служба правової допомоги” Моцний Ю. П..
М. Луганськ, кв. Єременка, 7 тел (0642) 55-22-28


Голова ЛМО “Молодий Рух” Шеніхов В. О.
М. Луганськ, кв. Еременка 3/17 тел 58-15-77


Заступник Голови ЛОО “Пора” Швачко В. С.
м. Луганськ кв. 50 років Жовтня 4а/332 тел. 46-45-84


Голова громадської організації “Громадська правова допомога” (Біловодськ) Шепель В.В.
М. Беловодськ, вул. Дружби народов ,113


Голова Громадської правозахисна організація «Розум» (м. Сватове) Дзюба Є С.
Майдан Злагоди, 1


Голова Луганської міської організації «Євроклуб-Луганськ» Низькодубова Г. А.
М. Луганськ, кв. Волкова 5/83 тел. 8 050 428 40 28

12 червня 2005 р. м. ЛуганськBookmark and Share