Лукашенко видав одного українця


У четвер один з п`яти громадян України, засуджених у Бєларусі до різних строків ув`язнення після мітингу біля адміністрації президента Бєларусі, відбув 9 днів. Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на прес-службу Міністерства закордонних справ України. Цю інформацію підтвердила організація "Національний альянс", за повідомленням якої ім`я звільненого Олексій Панасюк.
За інформацією МЗС Панасюк у четвер, 5 травня, був звільнений з-під арешту й на автомобілі посольства України в Бєларусі в супроводі українського консула відбув до білорусько-українського кордону. МЗС звернувся до державної прикордонної служби України й Державної митної служби України із проханням надати максимальне сприяння в проходженні Панасюком всіх формальностей при перетині кордону. Посольство в Бєларусі також продовжує докладати зусиль для звільнення 4-х інших українців й їхнього повернення в Україну, сказано в повідомленні.

Як повідомлялося раніше, 27 квітня Мінський міський суд засудив 3 українців, затриманих 26 квітня під час мітингу біля адміністрації президента Бєларусі, до 10 діб адміністративного арешту, одного - до 9 діб й ще одного - до 15 діб арешту. Пізніше Україна просила Мінський міськсуд звільнити українців й, одержавши відмову, оскаржила у Верховному суді Бєларусі це рішення.

P.S.
6 травня о 21.30 навпроти посольства Білорусі в Україні відбудеться мітинг та великий фейерверк організований ВМО «Молодь – надія України» та «Громадським спротивом України» (www.sprotiv.kiev.ua ) на честь звільнення з лукашенківської буцегарні трьох громадян України.
Саме у цей час з білоруської в’язниці мають звільнити трьох громадян України, яким суд в Мінську в порушення статті 20 Загальної декларації прав людини, ратифікованої парламентом Білорусі, присудив 10 діб адміністративного арешту. За словами голови ВМО «Молодь – надії України» Вадима Гладчука, навпроти амбасади Білорусі буде розташовано 30 салютних установок. Така кількість пояснюється так - троє хлопців незаконно відсиділи по десять діб (3*10=30). Днем раніше 5 травня 9 залпами фейерверку біля амбасади Білорусі о 21.30 вітали активісти ВМО "Молодь - надія України" звільнення ще одного українця з лукашенківської буцегарні - Олексія Панасюка, якого звільнили в зв’язку закінченням терміну адміністративного ув’язнення – 9 діб.

Bookmark and Share