БАТЬКИ ГОЛОДУЮЧИХ СТУДЕНТІВ БДФА ЗАЯВЛЯЮТЬ, ЩО У ВИПАДКУ ІГНОРУВАННЯ ВИМОГ ЇХНІХ ДІТЕЙ, ВОНИ ГОТОВІ ВДАТИСЯ ДО АКТУ САМОСПАЛЕННЯ БІЛЯ МІНФІНУ


Батьки голодуючих студентів Буковинської державної Фінакадемії заявляють, що у випадку ігнорування вимог їхніх дітей, готові вдатися до акту самоспалення біля Міністерства Фінансів фіну. Про це зазначила в інтерв’ю кореспондентові УНІАН матір одного із голодуючих Галина ТКАЧ.
Г.ТКАЧ передала УНІАН та „БукІнфо” копію відкритого листа батьків голодуючих студентів, якого сьогодні надіслано до Президента України, Прем’єр-міністра, Міністра фінансів, Голови Чернівецької ОДА, депутатів парламенту від Буковини – Віктора Короля і Георгія Манчуленка, голови фракції „Наша Україна” в міськраді Валерія Чинуша.
У ньому, зокрема, зазначається, що їхні діти виступили проти ректора, оскільки „більше не могли терпіти свавілля, вседозволеності та його безкарності”.
За словами батьків, комісія з Мінфіну України, що була у Чернівцях наприкінці квітня, жодного з результатів відвідин не оприлюднювала, а з боку ректора В.Прядка, впродовж голодування страйкуючих студентів, не було жодного кроку до вирішення конфлікту.
Батьки вважають, що за вказівкою ректора академії „почалося переслідування та цькування страйкуючих, приниження людської гідності, зривання пов’язок з голодуючих”, а невідомі погрожують їхнім дітям та батькам розправою і виключенням з вузу.
„Ми, батьки, стоячи на майданах Києва та інших міст під час Помаранчевої революції, виборювали демократію, законність і справедливість, а тепер наші діти змушені голодувати навіть у Великодні дні і виборювати права людини, яка хочу жити, вчитись в демократичному суспільстві”, - йдеться у відкритому листі.
Батьки голодуючих студентів вимагають „якомога скоріше” навести порядок у конфліктній справі, оскільки стан здоров’я наших дітей є дуже складним ,зокрема порушення в роботі нирок, печінки та серця.
Вони також вимагають призначити ректором цього чернівецького вузу „професійну, не корумповану людину з сучасним мисленням, яка не має відношення до теперішнього ректорату”. „В разі невиконання вимог дітей, ми, батьки, готові вдатись до крайніх форм протесту”, - йдеться у відкритому листі.
Як ми повідомляли, вчора депутатська фракція „Наша Україна” у Чернівецькій міськраді направила листа Міністру фінансів України Віктору Пинзенику, вимагаючи негайно втрутитись у вирішення конфлікту. За словами депутатів міськради, причиною цієї масової акції стало „переслідування студентів за підтримку на президентських виборах кандидатури В.Ющенка, за участь у студентському віче, а також перевищення ректором службових повноважень, приниження ролі студентського самоврядування та потурання хабарництву”.

Як повідомляв „БукІнфо” ректора БДФА Володимира Прядка (який одночасно очолює обласну організацію НДП) частина студентів, звинувачують в „авторитарному стилі керівництва”, агітації на президентських виборах за Віктора Януковича, забороні студентам страйкувати під час «Помаранчевої революції”, примусових грошових поборах у ВУЗі та тиску на активістів ГК «Пора».
У зв’язку з різким погіршенням здоров’я, сьогодні вранці госпіталізовані всі шестеро студентів Буковинської державної Фінакадемії, які дев’ятий день голодували поблизу центрального корпусу БДФА, вимагаючи відставки ректора свого вузу Володимира Прядка. На даний момент у критичному стані одна із неповнолітніх студенток, у якої висока температура, відмовляють нирки і зафіксовано прояви серцевої недостатності.
Як передає УНІАН, напередодні до голодуючих офіційно звернулись лікарі Чернівецької лікарні №5, які зазначають, що на підставі медобстеження усі голодуючі потребували термінової госпіталізації за станом здоров’я, який „є загрозливим для життя студентів”.
Водночас понад 20 студентів згаданого вузу за підтримки студентів Чернівецького національного університету та Буковинського медуніверситету продовжують акцію протесту у розбитому з 25 квітня під стінами БДФА наметовому містечку.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, „БукІнфо” (с)
www.bukinfo.cv.ua

Bookmark and Share