Відбулася "гаряча лінія" з Міністром освіти і науки Станіславом Ніколаєнко


Протягом двох годин "гарячої лінії" Станіслав Ніколаєнко відповів на три десятки телефонних дзвінків батьків, студентів, досвідчених педагогів та молодих вчителів, які тільки перший рік працюють в школі.

Запитання були різні, зокрема, про підвіз дітей у сільській місцевості до школи, про умови проживання студентів в гуртожитках, про можливості отримання матеріальної допомоги студентам-сиротам, про зарплати вчителів та забезпечення педагогів житлом.

Детально Станіслав Ніколаєнко відповів на запитання щодо пільг на оплату комунальних послуг для вчителів, які проживають в сільській місцевості. Міністр зазначив, що у 2007 році пільги збережені тим, хто має заробітну плату менше 710 гривень (торік було менше 690 гривень). Тоді педагог або пенсіонер, колишній вчитель, в межах установлених нормативів відповідно до ст.57 Закону «Про освіту» має право на оплату частини комунальних послуг.

На чисельні звертання вчителів про можливості отримання житла міністр розповів, що квартири повинні виділятися місцевими органами влади. Наприклад, минулого року 895 вчительські родини отримали житло. Тернопільська, Черкаська, Київська область забезпечили житлом 15-20 % педагогів, які стояли в черзі. Сьогодні в країні 20 тисяч учителів, що потребують житла. Якщо кожний район, місто України виділяли б вчителям по три – чотири квартири на рік, то це питання можна було б вирішити за кілька років.

Не обійшлося під час урядової «гарячої лінії» і без скарг батьків на зловживання та хабарництво в деяких вищих та професійно-технічних навчальних закладах. Міністр пообіцяв направити по кожному випадку спеціальні комісії, які достеменно з’ясують ситуацію по кожному факту.Bookmark and Share