Молоді мами отримають усі виплати


При цьому слід зазначити, що відбулися деякі зміни в роботі органів праці та соціального захисту. З 1 січня 2007 року функції призначення та виплати допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку застрахованим особам передано структурним підрозділам органів праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання отримувачів допомоги. У зв’язку з цим встановлено конкретні терміни передачі відповідної бази даних, оформлення заявок і виплат. Це завдання розглядається не тільки як соціальне, - воно, певною мірою, переходить у політичну площину.

Зважаючи на всю важливість цієї роботи, Уряд своєю постановою від 11 січня 2007 року № 13 затвердив відповідний Порядок. Згідно з абзацом 3 пункту 19 цього нормативно-правового акта, виплата допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється щомісяця державними підприємствами і об'єднаннями зв'язку за графіком. Ця робота узгоджується з органами праці та соціального захисту населення і фінансовими органами.

Для того щоб виплати здійснювалися без затримок, потрібне відповідне фінансування видатків місцевих бюджетів. А останні, у свою чергу, отримують ці кошти з державного бюджету у вигляді субвенцій. Держказначейство перераховує кошти на здійснення заходів із виконання державних програм соціального захисту населення в межах фактичних зобов'язань відповідних бюджетів щодо пільг, субсидій, допомоги тощо (пункт 4 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 року, № 256).

Застрахованим особам, яким допомога при народженні дитини або по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не була призначена у 2006 році за місцем роботи або робочим органом Фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності (незалежно від дати народження дитини у 2006 або 2007 році), з 1 січня 2007 року слід звертатися за призначенням допомоги до органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації). Для таких осіб розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку становитиме: мінімальний: з січня - 120,75 грн., з квітня – 123,05 грн., з жовтня – 126,04 грн.; максимальний: з січня – 262,5 грн., з квітня -267,5 грн., з жовтня –274 грн.

Для застрахованих осіб, яким допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку була призначена у 2006 році за місцем роботи або робочим органом Фонду, мінімальний розмір допомоги у першому кварталі 2007 року становитиме 122,44 грн., із них 120,75 грн. мінімальний розмір допомоги у 2007 році та 1,69 грн. - фіксована частина суми індексації за грудень 2006 року. Починаючи з другого кварталу 2007 року, мінімальний розмір цієї допомоги незалежно від дати її призначення буде однаковим для всіх застрахованих осіб (123,05 грн.). Максимальний розмір допомоги для всіх застрахованих осіб однаковий.Bookmark and Share