Білоруська акція за участі осередку СУСН в Констанці


В університеті міста Констанц (Німеччина) відбулася інформаційна акція, приурочена до 19-ї річниці чорнобильської катастрофи. Протягом трьох днів білоруські, українські (акція була підтримана місцевим осередком Союзу українських студентів в Німеччині) та німецькі студенти розповідали співробітникам та вихованцям університету про наслідки чорнобильської трагедії, про Білорусь, її історію, культуру і сучасну внутрішньо-політичну ситуацію.

Щодня з 2 по 4 травня в центральному холі університету демонструвалася мультимедіа-презентація, а також проводився збір підписів на підтримку студентів Європейського Гуманітарного Університету (ЄГУ) і учнів ліцея ім. Якуба Колоса, які було закрито владою Білорусі за політичними мотивами. На знак солідарності було зібрано більш як 800 підписів студентів і викладачів університету, які не згодні з закриттям навчальних закладів, переслідуванням і арештами білоруських студентів за особисті переконання та політичні погляди, відмінні від ідеології білоруського режиму. Німецькі студенти обурені грубим порушенням основоположних прав людини на отримання освіти, свободу думок та переконань та їх вільне висловлювання.

В рамках акції відбувся дискусійний вечір за участю студентів університету, на якому виступив з промовою про ситуацію в Білорусі політолог, голова правління «Німецько-білоруського товариства», доктор історичних наук Райнер Лінднер. Німецькі студенти мали можливість поспілкуватися з молодими людьми з Білорусі напряму через відео-конференцію. На питання німців відповідали учасники молодіжного проекту «Третій шлях». Більш детальна інформація про конференцію має невдовзі з`явитися на сайті www.3dway.org

Осередок СУСН Констанц


----------------------------------------

Констанц: Aкція білоруських студентів констанцського університету

Осередок СУСН в місті Констанц вирішив долучитися до проведення акції білоруських студентів констанцського університету „Belarus - Ein unbekanntes Land in Europa“, яка проходитиме 2-4 травня.

В рамках акції в центральній частині університету буде демонструватися презентація, з якої німецькі студенти і викладачі зможуть дізнатися про історію і культуру Білорусі, чорнобильську трагедію, про сучасну політичну ситуацію в цій країні.

Метою акції є привернути увагу німців до останньої європейської країни, в якій ще панує диктаторський режим, зневажаються елементарні права людини, керує якою людина, що вважає найкращим зразком президентської влади Німеччину за часів Адольфа Гітлера (про це Лукашенко заявив у відомому інтерв’ю газеті „Handelsblatt“).

В рамках акції також відбудеться форум-дискусія за участі студентів університету Констанц, а також інтернет-міст з опозиційно налаштованими студентами Білорусі.

Осередок СУСН Констанц
http://www.sus-n.org

Bookmark and Share