Комуністична партія України взяла курс на омолодження ! (КПУ стримала обіцянку)


Навіть на перший погляд виборчий список Комуністичної партії виглядає оптимістичніше за минулорічний. В цілому КПУ зробила крок вперед у формуванні власних списків щодо молодіжної політики. До плюсів цього року в першу чергу належить збільшення представництва кандидатів до 35 років у першій 50-сятці – 6 кандидатів, порівняно з минулорічними 2-ма. Так, до першої п’ятірки другим включено молодого кандидата 1978 р.н. – прохідника шахти Євгена Волинця, другу десятку відкриває перший секретар Новомосковського міськкому КПУ Сергій Храпов, 1981 р.н.

Загалом у першій сотні присутність молодих людей збільшилася всього на одного кандидата, а от у другій сотні кількість зросла з 5 кандидатів у 2006 році до 14 у 2007. Невелика динаміка спостерігається від 201 до 450 номера списку, тут приріст становить 4 кандидати. Загальна кількість молодих кандидатів у виборчому списку до дострокових виборів 30 вересня 2007 року зросла з 10,2% до 14,3%. До честі Комуністичної партії України слід сказати, що комуністи дотримали обіцянки збільшити у своєму списку присутність людей до 40 років і таким чином довести квоту по молодим кандидатам до 20%. Як показує моніторинг ця квота зросла до 21,6%. Проте лідер КПУ заявляв про чисельність студентів у власному списку, зокрема декларуючи включення 5 чол., хоча насправді кількість студентів в списку зменшилася рівно у 2 рази з 6 до 3-х у порівнянні з минулорічними виборами.

Якщо на дострокових виборах 30 вересня ситуація для КПУ повториться, тобто буде сформована фракція з 21-го депутата, то це відповідно 2-3 молодих депутата у парламенті. Враховуючи що у парламенті 2006-7 років у комуністів не було жодного молодого обранця, то можемо говорити про початок омолодження партії. Якщо ж прогнози очільників КПУ та останніх соціологічних опитувань справдяться і вони вийдуть на 5-6% відсотковий рівень підтримки громадян, то це становитиме близько 40 мандатів. Таким чином, 5 із 6 молодих кандидатів першої півсотні, мають можливість скласти присягу в залі Верховної Ради України VІ скликання. За будь-яких обставин це бл. 10% складу фракції.


Дивіться також аналітичний додаток (МОЛОДІЖНА ВАРТА: аналітична довідка №5 (участь КПУ. вибори 2006-2007)):


Bookmark and Share