Студенти на Буковині продовжують голодувати....


Христос воскрес!
Протестуючі студенти Буковинської фінансової академії котрі оголосили безстрокове голодування вітають міністерство фінансів зі святом Пасхи, бажають Божого благословення і ласки. Нехай Божа милість разом з Господньою Благодаттю не відступають від Вас.
Та хочемо Вам нагадати, що вже йде 5-та доба відколи шестеро студентів оголосили безстрокове голодування і 7-ма доба відколи вони живуть у мокрих, холодних наметах і спальниках Зараз вони знаходяться не в родинному колі, а в наметовому містечку. Схоже що молодь, котра боролась проти встановлення диктатури в країні зараз стала нікому не потрібна. Ці діти були складової тієї великої „помаранчевої” сім’ї, котра змінила злочинний режим в Україні, та повернувшись у рідну академію ніяких змін вони не побачили. Натомість почалось нахабне переслідування та утиски всіх хто сміє висловити хоч слово незадоволення проти „порядків” які панують в стінах БДФА.
Ректор відкрито агітував студентів голосувати за В.Ф.Януковича на президентських виборах нехтуючи таким чином Законом України про вибори. Близько 40 000 Чернівчан пам’ятають як скандували „Геть Прядка” та „Прядко відпусти студентів” , коли той не відпускав їх на мітинг і закрив вхідні двері корпусу. Вигнав з вузу студентів за пропущені пари під час перебування того на Майдані один тиждень. Зняв з цілої групи студентів стипендію за три місяці тільки через те, що вони пропустили останню пару 31 грудня, це при тому що всією групою підходили до декана і просили відпустити з пари бо багатьом треба було добратись до своїх сіл далеко за містом, відповідь була принциповою наглою. А повернувшись на навчання за пропозицією ректора з них зняли стипендію аж за три місяці. Проти ректора неодноразово були відкриті кримінальні справи, та ті хто їх відкривав невдовзі дуже жаліли за скоєне. Ректор і досі почувається безпечним і безкарним, він навіть дозволяє собі заявляти на пресконференціях про „кришу” і добрі стосунки з міністерством фінансів.
3 березня група студентів висловила свій протест проти утисків їхніх прав і висунула Прядку 29 пунктів зловживань. На наступний день керівництво БДФА організувало під час навчання пікет на підтримку ректора. Там же всім захисникам пана Прядка було запропоновано сісти за круглий стіл з протестуючими і за участю преси встановити істину, на що всі викладачі і „правильні” студенти радо згодились.
4 березня керівництву академії була вручена заява про пропозиції та регламент круглого столу де б представники п.Прядка мали вказати час та місце проведення. У середу 9 березня на круглий стіл так ніхто і не з’явився (див архів www.bukinfo.cv.ua та www.pora.org , www.molbuk.cv.ua ) Як виявилось, не знайшлось нікого з тих хто під стінами ода кричав „Ганьба ПОРІ!” та „Ганьба газеті ЧАС!” поспілкуватись з протестуючими. Натомість через день була скликана прес-конференція пана Прядка на котру не запросили значну частину журналістів та самих протестуючих. Про неї протестуючі студенти дізнались від журналістів. Чомусь там прозвучала заява партії НДП з приводу ситуації довкола академії та її ректора. В присутності преси ректор знову погодився на нашу пропозицію сісти за круглий стіл і обговорити питання, там же пообіцяв, що не буде ніяких утисків та переслідувань цих студентів.
8 березня була поширена заява зверненням до тих, хто так чи інакше постраждав від витівок ректора Прядка. До ГО „ПОРА!” звернулися студенти котрих було незаконно відчислено з академії, та викладачі котрі працювали там і зазнавали значних утисків та принижень. По всій академії як в тюрмі розміщені камери спостереження через котрі більшість викладачів та студентів почувають себе як на „зоні” тому і бояться відкрито виступати проти диктатора Прядка.
Загалом 5ть разів намагались студенти вирішити всі наболілі питання відкритими переговорами, та на їхню адресу посипались погрози, та виклики батьків до ректора з „профілактичними” бесідами.
Протестуючими було надіслано масу листів до міністерства фінансів, міністерства освіти, та через півтора місяці не дочекавшись хоча б відписок студенти вирушили за правдою до Києва.
В києві вони пікетували КабМін і мали зустріч з начальником відділу зв’язків з громадськістю Корнієнком Сергієм Микитовичем та з начальником відділу навчальних закладів і перепідготовки кадрів Міністерства фінансів України Шинкаренком Станіславом Петровичем. Дуже здивувала відповідь Шинкаренка на питання чому міністерство фінансів ще від третього березня поточного року жодним чином не відреагувало на листи-звернення студентів. Він відповів що відповіді надсилалися на адресу БДФА п.Прядку крім того пан Шинкаренко пояснив, що відповіді повністю влаштовують Прядка і він не знає чому той, в свою чергу не передав протестуючим. Сказав, що він прекрасно знає Прядка і співпрацює з ним ще з 2003-го року. Мабуть не міг повірити пан Шинкаренко що протестуючі студенти в своїх листах не писали зворотну адресу Буковинська фінансова академія, та й без зворотної адреси листи з повідомленням жодне поштове відділення не приймає.
Через бездіяльність і ігнорування владою на ситуацію довкола ректора БДФА Прядка В.В чернівецькі студенти по приїзду в Чернівці оголосили страйк і розбили наметове містечко. Висунули свої вимоги: звільнення з посади ректора Прядка В.В; відставка членів ректорату; перевірка фінансово-господарської діяльності БДФА; перегляд незаконно закритих кримінальних справ стосовно ректора Прядка В.В. До 12 год середи студенти дали час ректору відреагувати на їхні вимоги які і вручили ректору. При врученні вимог були присутні журналісти ТРК „Чернівці” котрих не впустили до ректора. З великими зусиллями листа таки було вручено.
У середу до Чернівців для вияснення обставин прибули представники міністерства фінансів котрі спілкувались як з протестуючими студентами так і з студентами, котрі мали б захищати ректора, та викладачами академії. Зустріч в стінах академії студентів з представниками МінФіну показала, що багато студентів висловили своє обурення до навчально-виховного процесу в академії. Ніякої одностайної підтримки ректора студентами не було. Поважні представники мінфіну визнали, що ситуація справді серйозна і потребує негайного вирішення. З ректором їм не вдалося поспілкуватись начебто через його одноденну хворобу. Протестуючими студентами було передано відеокасету і документи котрі свідчать про зловживання ректора.
Студенти звертались і в прокуратуру з заявами та там також їхні звернення проігнорували, жоден слідчий з ними не зустрічався і не проводилось жодної перевірки. Більше місяця студенти вимагали статут академії котрий їм „шматками” дали.
У середу, як і було зазначено шестеро студентів оголосили голодування. Першого дня протесту на студентів посипались наклепи і погрози з боку членів ректорату. Їх почали звинувачувати у підриві іміджу академії і небажанні вчитись. Ніхто з них не взяв до уваги заслуги студентів котрі неодноразово захищали честь вузу, а нині під час свята Пасхи голодують у наметовому містечку.
Зокрема Ткач Володимир, котрий є кандидатом у майстри спорту з шахів багато разів додавав честі академії займаючи призові місця у академічній команді шахістів. В 2004 році команда БДФА вперше посіла 1-ше місце серед вищих навчальних закладів нашого міста з гри в шахи.
Протестуючі студентки Сімонова Ольга, Рябко Ірина є відмінницями і не отримували за час навчання жодної трійки. Інші протестуючі студенти також не є двієчниками, а тільки намагаються встановити істину і хочуть навчатись у справді демократичному закладі де поважають студентів.
Олексій Крикливець багато разів приймав участь у різних заходах, був капітаном команди КВН, котра захищала гідність академії на високому рівні.
Також не зайвим буде нагадати те, що наша студентка Іванна Никируй, неодноразово друкувалася в різноманітних літературних журналах і газетах, тим самим підвищувала імідж закладу в якому навчається. До друку готується її збірка віршів, котра не менше сприяє позитивному іміджу академії. Ще вчора в академії поширювали серед студентів нашу газету „Фінансист”, в котрій була стаття про те, що Іванка зайняла 1-ше місце в категорії „Актуальність теми” на всеукраїнській науковій конференції з економічних питань, котра відбулась 14-16 квітня в Чернівецькому Національному університеті ім. Ю. Федьковича. А на наступний день в академії поширювали листівку в якій звинувачували голодуючих в тому що вони ганьблять честь академії. Голодування оголосило шестеро студентів, та в наметовому містечку постійно перебувають більше 10 студентів БДФА та друзі з інших вузів Чернівців котрі постійно підтримують голодуючих. Звичайно це мала кількість студентів, але порівняно з Черкасами де голодувало 10 студентів з 5-ти тисячного університету, Кіровограді де голодувало також шестеро студентів з більшого університету відсоток протестуючих у Чернівцях значно більший. Та й звинувачується ректор не тільки у порушенні під час виборчої кампанії як у цих містах, а висунутий йому ряд порушень „29 пунктів” жодний з яких не був спростований, ба більше — навіть підтверджений словами Прядка. Кількість студентів поступово збільшується незважаючи на тиск з боку ректорату.
Народний депутат України Валерій Пустовойтенко офіційно просив захистити ректора БДФА від політичних переслідувань. Валерій Пустовойтенко просить захисту ректора. Виникає питання — ВІД КОГО!??? Від своїх же студентів??? Саме тому протестуючі студенти звернулись до Пустовойтенка з проханням вивчити ситуацію і допомогти владнати цей конфлікт. Вони просять Валерія Павловича як голову Народно-демократичної партії України в основі назви навіть якої вже закладено слово демократія. І одним з принципів демократії є те що думка кожного поважається і вислуховується.
Тож чи зможе фінансова академія виховувати чесних фінансистів, податківців, митників коли керує нею ректор-хабарних і вже тут вчить майбутніх корупціонерів і хабарників? В таких умовах стає страшно за нашу державу і її фінансово-економічну стабільність.

Отож веселих свят Вам панове міністри фінансів та освіти. Ми ще досі чекаємо на висновки комісії. І віримо що Ви приймете правильне рішення хто Вам дорожчий. Чи ректор-хабарник, чи студенти котрі домагаються справедливості?

З вірою і повагою протестуючі студенти:
Іванна Никируй
Ткач Володимир
Рябко Ірина
Симонова Ольга
Крикливець Олексій
Арійчук Олександр
Залізна Слава
Каземчук Михайло
Кирилюк Віктор
Круглецький Денис
Грегуцак Іван

Bookmark and Share