Українці у мінському СІЗО продовжують голодування


Сьогодні витікає строк арешту одного з п`ятьох наших співвітчизників, затриманих білоруськими властями під час мирного мітингу «Чорнобильський шлях» у Мінську 26 квітня. Решта продовжить сидіти і голодувати на знак протесту. Стан здоров`я голодуючих задовільний, повідомляє сайт громадської організації «Національний альянс».
«Мотати» строк у мінській буцегарні їм довелося б менше, коли б не цілком політично спрямована впертість «бацьки» Лукашенка. Адже 14 росіян, затриманих під час того ж «Чорнобильського шляху», білоруські власті відпустили ще 30 квітня, піддавшись наполегливому клопотанню Москви. А українців, попри шалену активність нашого МЗС, відпустити із застінків відмовилися. Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк має пояснення цьому. «За кількістю зусиль, які вживає МЗС України і посольство України в Білорусі, давно мали б звільнити українських громадян, але тут, очевидно, проявляється особлива позиція білоруського керівництва щодо України», — цитує УНІАН пана Тарасюка. На думку міністра, це пов`язано з тим, що 14 квітня на Комісії ООН із прав людини Україна проголосувала за резолюцію, яка засуджує недотримання прав людини в Білорусі. Отже, п`ятеро молодих українців стали заручниками політичної упередженості білоруського президента щодо України. Учора Президент Віктор Ющенко назвав позицію Білорусі щодо цього питання «подвійними стандартами».

Тим часом не припиняється пікетування амбасади Білорусі в Києві невеликими молодіжними організаціями правого та право-центристського спрямування — «Національний альянс», «Молодь — надія України», «Пора». Біля посольства «сябрів» встановлено навіть три стаціонарні намети, де ночує дехто з пікетувальників. Білоруський посол Валентин Величко скаржився на недавній прес-конференції, що «барабани революції» (аналог їхніх «помаранчевих пращурів» було принесено під стіни амбасади) та оркестр порожніх пляшок створюють неймовірний гуркіт, який заважає дипломатам сконцентруватися на роботі. Та, мабуть, тонкий слух «сябрів» потерпатиме аж до того часу, як повернеться на Батьківщину останній з мінських бранців. Учора о 12.30 «Національний альянс» знову скликав пікет біля амбасади.

Сидір ЗЛАЗЬ, "УМ"

Bookmark and Share