Київська Міська Дебатна Ліга: Осінь 2007


„Видатною промову роблять не використані слова, а висловлені в ній ідеї"
(Теодор Соренсен,
колишній американський дебатер,
спічрайтер президента США Дж. Кеннеді)


Шановні друзі!

Київське міське відділення ВМГО „Дебатна Академія" запрошує Вас взяти участь у проекті „Київська Міська Дебатна Ліга: Осінь 2007"!


Дебати

Дебати – це популярна гра, яка має на меті розвиток інтелектуального та творчого потенціалу людини. Дебати мають давню історію. Більше сторіччя минуло від часу виникнення перших дебатів у США та Британії. Багато всесвітньо відомих політиків, бізнесменів та діячів культури були свого часу дебатерами: президенти США Вудро Вільсон, Франклін Рузвельт, Джон Кеннеді, Ліндон Джонсон, Ричард Ніксон, Джеммі Картер, Білл Клінтон, прем'єр-міністри Великої Британії Гарольд Макмілан, Едвард Хіт , Джон Мейджор, Маргарет Тетчер, президент Пакистану Беназір Бхутто, президент ПАР Нельсон Мандела, президент Куби Фідель Кастро. генеральний секретар ООН Кофі Ананн , телемагнат Тед Тернер, кіноактор Бред Пітт. На даний час дебатні клуби існують більше ніж у 7 0-и країнах світу (особливо розвинені дебати в англомовних країнах). Їхні учасники беруть участь у численних локальних, національних та міжнародних змаганнях. Найпрестижнішими серед них є Чемпіонат Світу з дебатів серед університетів та Чемпіонат Європи з дебатів серед університетів.Правила дебатівДебати не є звичайною побутовою суперечкою. Це дискусія, яка відбувається за формалізованими (інколи, навіть, жорстко формалізованими) правилами . І завдання команди полягає у тому, щоб переконати в своїй правоті суддю, дотримуючись цих формальних вимог.

В Україні студенти грають в Британський формат Парламентських дебатів, а школярі – в Дебати Карла Поппера. Парламентські дебати є яскравим зразком змагання інтелекту, знань, аргументів та красномовства в уявному Парламенті. У Парламентських дебатах беруть участь 4 команди, дві з яких називаються Урядом, а дві інші – Опозицією.Вони обговорюють резолюцію раунду, тобто запропонована для дебатування тему, що оголошується за 15 хв. до початку раунду. Переможця раунду визначають судді.Київська Міська Дебатна Ліга: історіяПерші змагання в рамках Київської Міської Дебатної Ліги (КМДЛ) відбулися весною 2007 року.

У них взяли участь 17 команд з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного університету „Києво-Могилянська Академія", Університету економіки та права „КРОК", Національного технічного університету „Київський політехнічний інститут", Київського університету права Національної академії наук України, Київського національного університету культури і мистецтв, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Заходи Ліги відбувалися в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, Національному університеті „Києво-Могилянська Академія", Університеті економіки та права „КРОК", Національному технічному університеті „Київський політехнічний інститут".

Найкращим промовцем Ліги став Віктор Єфіменко (Університет економіки та права „КРОК"). Чемпіоном Ліги стала команда у складі Марії Дмитрук та Ольги Дем'янець (Національний університет „Києво-Могилянська Академія").Київська Міська Дебатна Ліга: Осінь 2007Восени 2007 р. КМДЛ складатиметься з тренінгової та змагальної частин .

Тренінгова частина включатиме в себе три семінари-тренінги, які відбудуться 29.09, 06.10 та 13.10. Для новачків тренінгова частина – це можливість познайомитися з правилами дебатів, вдосконалити свої дебатні навички за допомогою практичних вправ та тренувальних ігор. Для досвідчених дебатерів – це можливість набути свою найкращу ігрову форму.

Змагальна частина КМДЛ складатиметься з п'яти турнірів, які відбудуться 20.10, 03.11, 24.11, 08.12 та 22.12, під час яких Ви матимете можливість випробувати свої ораторські здібності у боротьбі з іншими київськими дебатерами та позмагатися за звання „Найкращого промовця Ліги" або „Чемпіона Ліги".Ми збережемо все найкраще з весняної версії проекту, але зробимо його ще більш цікавим та зручним!Чому варто стати учасником КМДЛ: Осінь 2007?КМДЛ: Осінь 2007 – це можливість :- дізнатися, що таке дебати;

- навчитися грати в них;

- вдосконалити свої дебатні навички;

- постійно мати ігрову практику восени;

- перевірити свої ораторські навички та ерудицію;

- долучитися до дебатного руху в м. Києві;

- знайти нових друзів;

- гарно провести час у суботу;

- дізнатися, що таке „дебатний адреналін";

- зрозуміти, чому кожен другий президент США у ХХ ст. грав у дебати...Погодьтеся, це унікальна можливість:)!Як стати учасником КМДЛ: Осінь 2007?


Реєстрація для участі у тренінговій частині відкрита з 30.08 до 28.09.

Отже, якщо Вам від 16 до 28 років і Ви хочете навитися грати в дебати або вдосконалити свої дебатні навички, заповніть аплікаційну форму учасника проекту „КМДЛ: Осінь 2007" та надішліть її на електронну адресу KyivDebateClubUA@gmail.com . Одержати форму можна, надіславши запит на зазначену адресу, а також на нашому сайті: debate.org.ua.

Про час, місце та порядок проведення тренінгів буде повідомлено окремим інформаційним листом у середині вересня.

Реєстрація для участі в змагальній частині КМДЛ розпочнеться з 20.09.

Щиро Ваші ,
Президент Київського міського відділення
ВМГО „Дебатна Академія"
Анастасія Москаленко (+380673055560)

Координатори КМДЛ: Осінь 2007
Віктор Єфіменко (+380634062474)
Олена Коломієць

АПЛІКАЦІЙНА ФОРМА:


Bookmark and Share