Західне оперативне командування підбило підсумки призовної кампанії 2006 року


За підсумками призовної кампанії, з дев’яти обласних військкоматів Західного регіону України було призвано 9723 юнака. За критеріями відбору та роботи під час призову кращими визнані колективи Вінницького та Закарпатського ОВК.

За результатами попереднього вивчення соціально-психологічних характеристик молодого поповнення складено його узагальнений «портрет». Так, 33% призовників – городяни, а 67% - жителі сільської місцевості. 6% виховувалися у неповних сім’ях, а 34% - вихідці із сімей безробітних.

41% юнаків призивалися на військову службу разом зі своїми однолітками, а 59% - після закінчення терміну відстрочки від призову. Вищу та незакінчену вищу освіту мають 10% юнаків, решта – з середньою та середньо-технічною освітою. 42% хлопців визнали факти вживання спиртних напоїв на «гражданці», вживання наркотичних речовин не визнав жоден.

Опитування новобранців показало, що 98% молоді позитивно ставиться до військової служби в Збройних Силах України та намагатиметься сумлінно виконувати службові обов’язки. 2% опитуваних не змогли визначитися зі своїм відношенням до служби в армії.

Аналіз якісних характеристик молодого поповнення свідчить, що у нинішньому призові значно зменшилася кількість юнаків, котрі виховувалися у неповних сім’ях, в інтернатах та у родичів. Зменшилася частка сиріт і напівсиріт. Це видно з наступних даних: весна 2005 року - 22,7%, осінь 2005 року – 15,9%, осінь 2006 року – 6%. Збільшилась кількість молодих людей з 29% навесні 2006 року до 34% восени, які працювали до призову. Зокрема, більшість з них була зайнята у приватному секторі економіки.

З метою навчання та виховання молодого поповнення, збереження життя і здоров’я юнаків, запобігання правопорушенням командувач Західного оперативного командування генерал-лейтенант Михайло Куцин наказав командирам враховувати у роботі з підлеглими їх якісні характеристики, тримати на жорсткому контролі діяльність всіх підрозділів, де проходять службу «строковики». В обов’язковому порядку командувач вимагає використовувати до новобранців всі форми впливу, передбачені військовими статутами.

Особливу увагу генерал-лейтенант Михайло Куцин звернув на методичну підготовку молодших командирів, встановлення контролю за станом обліку особового складу та дотримання військової дисципліни.Bookmark and Share