Пройшов найбільший студентський зліт України „Студентська республіка”


Студентська республіка – це модель спеціальної держави, населеної виключно студентами. Студреспубліка має власні кордони, валюту – НДЛМчики, органи влади, законодавство та навіть армію.

Темою Студентської республіки-2007 було проблемне питання: „Що означає бути громадянином?”.

А громадянами Студреспубліки були студенти, які перемогли у регіональних етапах проекту – це так звані студентські мери та депутати студентських магістратів регіонів України. На Студреспубліку їх делегували студенти всіх вузів України.
Цікаво, що життя у Студентській республіці фактично передбачає розвиток подій в Україні на кілька місяців. Так у 2004 році на Студреспубліці був свій Майдан – і це за півроку до помаранчевої „революції”, у 2005 році - перемогу на виборах в Студреспубліці отримали великі партії, які не пустили до парламенту малі політичні сили, а в 2006 році – Студреспубліку колихало від ворожнечі між парламентом і президентом, які не визнавали та розганяли один одного – і це за майже рік до розпуску українського парламенту!..

Під час Студреспубліки-2007 студенти обговорювали та приймали проект Конституції й обирали власний парламент і президента. Виявилося, що сутність Конституції нікого не цікавила – важливими стали тільки механізми здійснення влади та важелі управління республіканською економікою. У підсумку, доки точилися дискусії щодо Конституції – представники влади домовилися між собою та фактично поділили всі посади, а вибори до парламенту та президента провели одночасно.
Побачимо, чи справдяться ці та інші прогнози Студреспубліки-2007?

Крім стратегічної гри, студенти мали можливість прийняти участь у багатьох заходах – єдиному в Україні конкурсі краси серед студенток „Перша леді”, „Квест-фестивалі”, всеукраїнських турнірах із інтелектуальних ігор „Мафія”, „Дебати”, „Брейн-ринг”, „Своя гра”, різноманітних семінарах і тренінгах, змаганнях із пляжного футболу і волейболу, відвідати „Нічну тусу” з кіно-показами, багатьма конкурсами та битвами ді-джеїв.
Студреспубліку відвідали голова Українського фонду миру Людмила Супрун, гості з Росії та Грузії, учасники відомого проекту „Шанс” разом із Володимиром Бебешком, ведучий „Караоке на майдані” Ігор Кондратюк.

Всеукраїнська Студреспубліка проводилася молодіжною організацією НДЛМ. Підтримку надали Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту та Голова Українського фонду миру Людмила Супрун.
Bookmark and Share