БЮТ пропонує розпочати повний перехід до професійної армії у 2008 році і завершити його до кінця 2009 року


Ми підтримуємо перехід Збройних Сил на професійну основу і цінимо зусилля керівництва Міністерства оборони України у цьому напрямку. Однак ми пропонуємо оптимізувати і пришвидшити цей процес. Зокрема, ми пропонуємо – здійснити перехід на професійну основу Збройних Сил України у 2008 році.


Сьогодні ситуація в Українській Армії наступна. На початок 2007 року чисельність Збройних Сил України складала 221 тисячу осіб, з яких військовослужбовців нараховувалося 165 тисяч, в тому числі – солдатів строкової служби – 60 тисяч.


Кожні півроку на строкову службу до лав Збройних Сил України призивається близько 30 тисяч дітей


Але, в той же час:

Сьогодні строкова служба перетворилася на профанацію. Солдати, що призиваються до армії, проходять навчальний курс, який, за програмою складає три місяці, а реально триває не більше одного місяця. За такий період навчити серйозній військовій спеціальності неможливо. Після звільнення в запас, такі солдати не здатні виконувати професійні функції.
В українській армії збільшилися випадки каліцтва солдатів строкової служби, дідівщини, знущання над дітьми.
Строкова служба стала причиною соціального розшарування в суспільстві, оскільки так звана „золота молодь” не йде служити, а до армії призивають тільки тих дітей, чиї батьки не в змозі відкупитися. Фактично сьогодні в Україні діє робітничо-селянська армія, як на зорі радянської влади.
Солдати строкової служби залучаються до виконання робіт, які безпосередньо ніяк не пов’язані з їх обов’язками. Вони будують генеральські дачі та збирають картоплю, що теж, м'яко кажучи, не відповідає завданням з обороноздатності країни.
Українська Армія катастрофічно недофінансовується. Сьогодні на оборону країни витрачається тільки 20 відсотків від необхідного.
Зважаючи на все це, ми пропонуємо розпочати повний перехід до професійної армії у 2008 році і завершити його до кінця 2009 року.

Для забезпечення функціонування професійної армії ми пропонуємо:

- скасувати призов на строкову військову службу з 1 січня 2008 року

- ліквідувати марнотратство та забезпечити оптимальні витрати на обороноздатність країни в розмірі 2-3 відсотків ВВП.

- збільшити заробітну плату професійним військовим до 700 доларів (рядовому й сержантському складу в професійній армії), до 1000 доларів – для молодшого офіцерського складу і далі – в залежності від посади, та військового звання.

- реформувати військові містечка і поселення, ліквідувати казармову форму проживання військовослужбовців, переобладнати казарми на гуртожитки для військовослужбовців-професіоналів

- запровадити спеціальну систему підготовки резервістів

- відновити якісну роботу військових кафедр у вищих навчальних закладах.

Ми впевнені, що перехід на цілком професійну армію до кінця 2009 року – це абсолютно реальне завдання. Професійна армія – запорука сильної і потужної держави, що здатна захищати свою незалежність. Перехід до професійної армії цілком відповідає європейській інтеграції України, оскільки сьогодні більшість країн Європи цілком перейшли на професійну армію (Франція, Великобританія, Іспанія, Бельгія, Нідерланди, Чехія і т.д.), а інші перебувають в процесі такого переходу (Латвія, Словаччина, Румунія).

Перехід на професійну армію забезпечить спокій батькам та їх дітям, оптимізує витрати з державного бюджету, ліквідує соціальну нерівність серед громадян, створить 60 тисяч нових робочих місць.

Перехід до професійної армії році забезпечить справжній прорив у сфері обороноздатності України.Bookmark and Share