Харківська «Фундація регіональних ініціатив» підвела підсумки проекту «Е-співпраця» в регіоні


„Е-Співпраця” – інформаційний міст з Польщі в Україну. 27 березня Харківська «Фундація регіональних ініціатив» завершила та підсумувала у Харківському регіоні пілотний проект дистанційного навчання „Е-Співпраця”. Його з січня по березень 2005 року реалізовували Люблінський Інститут Самоврядування, Фундація Молода Демократія, Центр громадських молодіжних організацій Волині „Наша справа” (Луцьк) та Центр навчання самоврядування і адміністрації. Відповідно партнером проекту у Харківському регіоні виступав місцевий осередок ВМГО «Фундація Регіональних ініціатив».

З цієї нагоди учасники у Харкові зібравшись, ділилися враженнями про проект, обговорювали та детально його аналізували – учасники з регіону на чолі з Харківським координатором проекту – В’ячеславом Гусєвим.

Думками про актуальність та необхідність подібних ініціатив ділився з присутніми також учасник навчання проекту «Е-співпраця» - Андрій Ушаков– директор програми «Єдиний інформаційний простір для молодих економістів України (МолЕкула»» (www.MolEkula.net.ua), що є партнером «Фундація регіональних ініціатив» у Харківському регіоні.

Після евалюційної частини та отримання сертифікатів присутніми учасниками та керівником проекту у регіоні, відбулося неформальне обговорення щодо можливості вдосконалення майбутніх ініціатив в руслі дистанційного навчання. Загалом усі присутні підтримали ідею продовження роботи у задекларованому напрямку, необхідність розширення їхньої тематики та кількості учасників.

21 лютого 2005 року розпочалася реалізація власне самих навчань в Україні, які завершилися 25 березня іспитом. Навчання відбувалося за методикою дистанційної освіти (Distance Learning), що використовувалася вперше у такому форматі поширення освітньої інформації через Польщу в Україну для громадської освіти. В 16 осередках по цілій Україні, серед яких Київ, Одеса, Луцьк, Львів, Харків, Донецьк, Бердянськ, Прилуки, Черкаси та інші, впродовж місяця навчалися 95 учасників проекту.

Головним координатором проекту є Войцєх Станек (Люблін, „Молода Демократія”), по Україні – Зоряна Вербич (Луцьк, ЦГМОВ „Наша справа”), в Харківському регіоні – В’ячеслав Гусєв

Навчання відбувалося по п’яти напрямках:
• неурядові організації – роль в громадянському суспільстві на прикладі Євросоюзу,
• процес Європейської інтеграції,
• самоврядування – база організації громадянського суспільства,
• організація та управління в публічній адміністрації,
• шкільне самоврядування.
Почесний патронат даного проекту забезпечили віце-спікер Європейського Парламенту Януш Онишкевич та Міністр зовнішніх справ України Борис Тарасюк. Проект фінансувався в рамках програми Польсько-Американської Фундації Свободи „Зміни в регіоні” – RITA. Більше про проект „Е-співпраця” можна дізнатися на сайті http://www.ebug.pl.

Слід зазначити, що усі учасники з Харкова, котрі отримали сертифікати, матимуть нагоду 14-16 травня безкоштовно відвідати парад Шумана у Варшаві

В’ячеслав Гусєв
Харківська «Фундація регіональних ініціатив» для www.fri.net.ua

Bookmark and Share