Молодь – дітям Богородчанщини


Проект спрямований на вирішення проблеми створення належних умов для творчого та інтелектуального розвитку дітей з особливими потребами.
В рамках проекту передбачається проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення, проведення благодійних заходів та проведення виставки творчих робіт дітей з особливими потребами – «Світ – очима дітей».
Цікаві масові заходи, серед яких популярні українські вечорниці, міні-футбол та виставка дитячих робіт, проводяться з метою залучення коштів та ресурсів для покращення життя дітей з особливими потребами у 7 населених пунктах р-ну. Зібрані кошти будуть спрямовані на вирішення проблем дітей з особливими потребами.
Проект здійснюється в рамках конкурсу малих грантів, який втілюється Благодійною громадською фундацією ім. короля Юрія та фінансується за рахунок коштів Фонду ім. Стефана Баторія.

І. Анотація проекту

Проект «Молодь – дітям Богородчанщини» проводиться районною молодіжною організацією «Молодий рух Богородчанщини».
Актуальність проекту полягає у необхідності привернення уваги молодих людей до проблем дітей з особливими потребами, які позбавлені можливості всебічно розвиватися та бути повноцінними членами суспільства.
Проект «Молодь – дітям Богородчанщини» спрямований на вирішення проблеми створення належних умов для творчого та інтелектуального розвитку дітей з особливими потребами.
В ході реалізації проекту передбачається проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, проведення благодійних заходів та проведення виставки творчих робіт дітей з особливими потребами.
Очікувані результати: залучення дітей з особливими потребами до активної діяльності та їх повноцінна інтеграція в громаду привернення уваги громади, ЗМІ, влади та бізнесу до проблем дітей з особливими потребами, дітей-сиріт;

ІІ. Опис проекту:

Кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку (ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства»).
Забезпечення рівня життя, відповідних умов та можливостей для всебічного розвитку дітей з особливими потребами є однією з важливих умов суспільства.
Держава надає соціальну допомогу дітям-сиротам та дітям-інвалідам, однак даної допомоги не вистачає для створення належних умов, гармонійного розвитку, задоволення потреб у добровільному виборі виду діяльності, не забороненому законодавством, активній участі в творчій, культурологічній діяльності.
На обліку в Богородчанському РЦССМ знаходиться 336 дітей-інвалідів та 92 дітей-сиріт (70 з них – діти, позбавлені батьківського піклування).
Батьки та особи, які опікуються дітьми звертаються до органів державної влади з проханням сприяти їм у вихованні творчих навичок дітей.
Богородчанським РЦССМ проводиться акція «Повір у себе», яка покликана підтримати юні таланти і є добрим взірцем для аналогічних заходів та програм. Однак вона не вирішує проблему культурного, творчого та інтелектуального розвитку дітей з особливими потребами, оскільки носить разовий характер.
Ще однією з важливих проблем розвитку особливих дітей є низька поінформованість суспільства та й самих батьків, опікунів про права дітей-інвалідів, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Вирішення проблеми дітей з особливими потребами потребує комплексного підходу, залучення ресурсів громади, фахівців, батьків цих дітей, їх опікунів та піклувальників і самих дітей.
На проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, підвищення рівня обізнаності громадян про проблеми дітей з особливими потребами та проведення благодійних акцій на підтримку цих дітей нашій організації надано 800 грн. Однак для вирішення проблеми потрібний системний підхід і проведення ряду заходів, для яких організація коштів не має.


2. Мета та завдання проекту

Мета проекту: сприяння створенню умов для реалізації дітьми з особливими потребами своїх прав щодо інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Завдання проекту: залучити ресурси громади (молоді) до вирішення проблем дітей з особливими потребами, підвищити рівень соціальної захищеності, адаптації та рівності можливостей дітей з особливими потребами.


3. Цільова група проекту

Цільвою групою проекту є:
- діти-інваліди (336 дітей);
- діти-сироти (22 дітей);
- діти, які позбавлені батьківського піклування (72 дітей).
- Батьки, опікуни та піклувальники дітей з особливими потребами.


Bookmark and Share