Грицак: Ми будемо боротися за відновлення законності


"Стартом кампанії „Влада РФ проти організацій громадянського суспільства РФ” можна назвати прийняття Закону „Про громадські організації”, занепокоєння з приводу положень якого одразу було висловлено міжнародними організаціями та російськими правозахисниками", - зазначив він.

"З кожним роком ця кампанія проти існування права громадян об’єднуватися заради захисту своїх прав та інтересів набирала обертів. На сьогодні вже зрозуміло, що за мовчазної згоди всіх щодо цих подій Росія дуже скоро стане дзеркалом Бєларусі, в якій ОГС може існувати лише за умови дотримання „курсу партії”. Всі інші приречені на закриття, а їх члени, за умови продовження діяльності – на переслідування, позбавлення волі та таємничі зникнення.

Молодий Рух та багато інших неурядових організацій України висловлюють своє глибоке занепокоєння фактом незаконного закриття однієї з провідних правозахисних організацій, зареєстрованих в Росії – Молодіжного Правозахисного Руху", - додав Грицак.

За його словами, скасування юридичної особи МПР було здійснено на вимогу Федеральної реєстраційної служби.

"МПР, сотні членів якої активно працюють щодня у 22 країнах по всій Європі, і в Україні зокрема, представники якої є експертами Ради Європи було оголошено «недіючою» організацією. Рішення було винесено у закритому судовому засіданні, без повідомлення представників організації про проведення слухань за зачиненими дверима. Рішення було винесено 13 червня 2007 року, а організацію було поінформовано тільки нещодавно.

Ми солідарні з нашими російськими колегами і відчуваємо відповідальність за долю тих громадських організацій в Росії, які не мають такої широкої партнерської бази, ресурсів та досвіду як МПР, та можуть будь-якого моменту опинитись безпорадними перед загрозою незаконного закриття", - зазначив голова Молодого Руху України.

Він також заявив, що громадські організації України готові рішуче приєднатися до боротьби МПР за відновлення законності та проти чиновницького свавілля.

"Ми ЗАКЛИКАЄМО органи правосуддя та державної влади Російської Федерації сприяти відновленню та дотриманню прав громадян на свободу асоціацій, як одну з фундаментальних свобод у демократичному суспільстві та припиненню гонінь на громадські організації в країні.

Ми готові підтримати наших колег і довести, що їх не ізольовано в задушливій атмосфері безправ’я та тиску на громадянське суспільство, що панує в РФ, оскільки нас об’єднують цінності демократії, справедливості та відкритого суспільства, яке не має кордонів", - підкреслив Грицак.

Джерело: Молодіжна правдаАКЦІЯ "КАРАНТИН"

Група неурядових організацій України проведе публічну акцію на підтримку російських колег
Події останніх років в Росії свідчать про намагання влади знищити громадські організації. Стартом кампанії „Влада РФ проти організацій громадянського суспільства РФ” можна назвати прийняття Закону „Про громадські організації”, занепокоєння з приводу положень якого одразу було висловлено міжнародними організаціями та російськими правозахисниками. З кожним роком ця кампанія проти існування права громадян об’єднуватися заради захисту своїх прав та інтересів, задля розбудови громадянського суспільства та впровадження принципів демократії, набирала обертів.
Пояснення: Українські неурядові організації оцінюють таке жахання ДЕМОКРАТІЇ з боку Російсьої влади проявом «вірусу» ТОТАЛІТАРИЗМУ, а тому оголошують «КАРАНТИН». Під час акції буде здійснено огородження території Посольства РФ, вимірювання рівня зараження «вірусом» та проведено дезинфікацію.
Місце проведення: Посольство Російської Федерації (Повітрофлотський пр-т, 27)

Дата проведення: 3 вересня 2007 року

Час проведення: 14:00-15:00

Ми закликаємо приєднатися до цієї ініціативи і довести, що цінності демократії, справедливості та відкритого суспільства не мають кордонів!!!
За додатковою інформацією та акредитацією звертайтеся:

Надія Копилець - 8-066-217-28-48; icq 429-422-882, nadiya.ua@gmail.comBookmark and Share