Шумові ефекти як спосіб політичної боротьби ПОРИ зі Зваричем


Вже другий день на вулиці Городецького протягом робочого дня чути гуркіт, який нагадує підготовку до війського параду. Таким чином, колишня громадянська кампанія, частина з якої трансформована у громадянську партію, ПОРА опротестовує відмову Міністерства юстиції зареєструвати однойменну партію, пов`язуючи відмову із особистим небажанням міністра юстиції Романа Зварича задовольнити прагненя пористів політично оформитись та реалізувати своє пасивне виборче право.

Висловлюють свій протест пористи за допомогою великих бочок від пального та дерев`яних палок, вистукуючи на них нескладні, проте голосні мелодії, повертаючи перехожих, працівників міністерства та жителів двох прилеглих кварталів до буремних часів помаранчевої революції.

Розповідає Андрій, один із координаторів акції під міністерством:
"Розпочинаючи акцію під міністерством, лідери ПОРИ вибачились за тимчасові незручності, проте оскільки акція безсторокова, а шуму ми робимо багато, то будемо сподіватись, що мешканці навколишніх будинків не будуть дуже проти висловлення нашої громадянської позиції. Будемо сподіватись, що пан Зварич пожаліє своїх сусідів і швидче подасть у відставку"

Схоже, активісти ПОРИ мають серйозні наміри та добре підготувались до довгострокової облоги міністерства та здавати позиції не збираються. Принаймні для цієї акції було виготовлено великий пластиковий банер, який прикрашає підхід до міністерства відразу біля виходу із метро "Хрещатик". На одній стороні банера напис "Зварич бреше!", на другій - "Зварича у відставку!".
За скромними підрахунками "Не саму юрбі", вартість такого банера (двохсторонній, розмір 5 на 1.5 метра) становить близько 2000 доларів США.Біля барабанів, які дають про себе знати кожного дня з 9 до 18 постійно чергують 5-6 молодих пористів.
Спілкуємося з двома із них з промовистими іменами Саша і Серьожа:
- Хлопці, ви звідки?
- з Полтавської області.
- Ви давно у Києві?
- Вчора приїхали...
- А давно ви активісти ПОРИ? Брали участь у помаранчевій революції?
- Ні, ми тіки вчора приїхали...
- А ви поділяєте принципи та ідеї ПОРИ, хочете стати членами політичної партії ПОРА?
- ....а?

www.nesam.net.ua

Bookmark and Share