Що буде в Україні або роздуми зі Студреспубліки - 2007


Що ж показала Студреспубліка 2007? Дуже важко роботи прогнози і зрозуміти яка саме подія матиме відображення в Україні. Тому далі перелічімо всі події що можна трактувати в термінах країни.
- В міні-групах (можливо трактувати як партії) були напрацьовані гарні ідеї щодо зміни конституції.
- Узгоджений компромісний проект конституції втратив всі гарні ідеї і був неякісний. Він будувався не по принципу зробити щось якісне, а зробити те, що пройде.
- Парламент відправляє проект конституції на доопрацювання.
- Еліта не задоволена парламентом, ставить питання про його легітимність, а саме - наявність достатньої для його законної роботи кількості депутатів.
- Новий доопрацьований проект конституції не кращий. В ньому зазначено, що влада належить парламенту, президенту і уряду, а не народу. В ньому декларується рівність прав, хоча далі всіх ділять на мешканців і еліту (мери й члени магістратів). Право голосу на виборах дають тільки еліті.
- Парламент приймає, а президент підписує нову конституцію, мотивуючи тим, що розробити кращу учасники не зможуть...
- За новою конституцією, країна стає парламентською, судді обираються прямим голосуванням.
- Відбуваються зміни в конституцію через референдум під час віче. Зміни незначні (стосуються зокрема того, що влада належить народу). Правомірність факту внесення змін викликає великий сумнів (чи була явка 50%, чи витримана процедура, яка вимагає вносити зміни не частіше одного разу на день). Президент не визнає факту внесення змін. Віче громадян розходиться.
- Половина еліти не бачить необхідності в проведенні виборів. Довгі суперечки про необхідність проведення виборів.
- Парламент і уряд працюють самі по собі: далеко від народу і навіть від еліти.
- В Студреспубліці два міністри внутрішніх справ (один легітимний і визнається елітою, другий визнається народом і має реальний вплив на міліцію) і два міністри інформації.
- Президент не впливає на прийняття рішень (за новою конституцією він практично не має повноважень), хоча його всі визнають. Тобто він перетворюється на так собі англійську королеву – всі його знають і поважають, але на політичне життя він не впливає.
- Суперечки про необхідність зміни системи виборів. Сформовані партії виступають проти зміни системи.
- За новим законом про вибори – вибори до парламенту відбуваються за рейтинговою системою (як це трактувати – невідомо, можливо, відкрити списки, а можливо мажоритарка. Але точно – вибори стають персоналізованими)
- На виборах право голосу тільки в еліти (мери та члени магістратів).
- Еліта не враховує думку народу і взагалі не бачить сенсу його участі у політичному житті. Хоча сама еліта воліє приймати рішення шляхом віче-референдумів.
- Вибори президента і парламенту відбуваються разом.
- Явка на виборах - 51%...
- Три кандидати на посаду президента набирають майже однакову кількість голосів. Перемагає той кандидат, який говорить про цінності, а на початку гри обіцяв не балотуватися.

Невідомо які з цих подій відобразяться у майбутньому України, можливо, якісь більш концептуальні, які ми зараз не "переклали" на терміни країни. А скоріш за все, 2007 рік спрогнозував не конкретні події, а тенденції, далеко не найкращі...
Bookmark and Share