Міністр закликає студентів-медиків до революційної свідомості


Міністр охорони здоров`я України Микола ПОЛІЩУК роз`яснює, що наказ МОЗ №81 не обмежує права студентів на вибір спеціальності, і закликає їх не зраджувати клятву лікаря. Про це йдеться у звернення М.ПОЛІЩУКА, переданому УНІАН прес-службою МОЗ.

Зокрема, міністр нагадує, що “зовсім недавно ми разом виконували священну місію – виборювали право українського народу жити краще, маючи мету: вивести нашу країну на рівень цивілізованих європейських держав. Ми пережили режим високої напруженості, нас не зміг зупинити страх, і ми довели світу, що українці – зріла нація”.

“Нині ж Ви - молоді люди, які несуть моральні цінності у суспільстві, медики, для кого немає важливішого за здоров`я людей, - зраджуєте нашій державі, святому обов`язку і собі, ставлячи особисті інтереси вище за клятву лікаря”, - вважає М.ПОЛІЩУК.

Він зазначає, що Президент і уряд активно працюють над подоланням економічної та соціальної кризи. Ті реформи, які проводяться в Україні, спрямовані на досягнення високої мети – достойно увійти в співтовариство європейських держав. Вже сьогодні кожному із студентів надано можливість стати висококласним лікарем.

За словами керівника МОЗ, наше головне завдання - створити в Україні якісну систему надання медичної допомоги і підняти престиж лікаря. “Медики відповідно до клятви, яку складають, повинні думати перш за все не про себе, а про людей, бути на своєму бойовому посту там і тоді, де і коли це потрібно. А тому відпрацювати 3 роки для держави, і на тих посадах, в яких є потреба – це святий обов`язок, посильний кожному”, - наголошує М.ПОЛІЩУК, і закликає студентів: “Тож не підкоряйтеся спровокованим переконанням різних політичних сил, а усі разом подумаймо про хворого – сільського мешканця”. При цьому, за словами міністра, держава гарантує створення нормальних умов для проживання і праці лікарів.

М.ПОЛІЩУК наголошує, що перелік спеціальностей для інтернатури не скорочено: наказом №81 визначено ті базові спеціальності, без оволодіння якими неможливо стати вузьким спеціалістом. Кожному з вас залишено право вибрати спеціалізацію за уподобанням, а ще надається можливість набути фаховості якісно вищого рівня – цього потребує суспільство. Уряд вишукує вартіснодоступний для студентів небюджетної форми варіант оплати за навчання в інтернатурі, відзначає міністр. UNIAN

Bookmark and Share