Скопенко: студенти брешуть


Сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція ініціаторів всеукраїнської студентської акції „Очисти свій університет”, щодо вимог відставки ректора КНУ ім. Т.Г.Шевченка Віктора Скопенка. Представники Української студентської спілки, Молодіжного Націоналістичного Конгресу – саме ці організації ініціювали акцію – та студенти й викладачі КНУ розказали про своє бачення ситуації в університеті. Зокрема, організатори наголосили, що після звернення до них студентів КНУ, було проведено опитування студентів щодо діяльності адміністрації вузу та безпосередньо ректора. За результатами цього опитування, наголосив голова КМО МНК Андрій Клименко, близько половини студентів не задоволені діями керівництва університету.

За словами голови КФ УСС Станіслава Куценка, основними причинами вимоги відставки Скопенка В.В. з посади ректора є зловживання службовим становищем під час виборчої кампанії 2004 року, а саме активна агітація за кандидата Януковича, зокрема через інформаційні ресурси університету. Це а також негласна вказівка перешкоджати участі студентів КНУ у опозиційних акціях протесту є прямими порушенням чинного законодавства і тягне за собою кримінальну відповідальність.

Про інші проблеми університету розказали студенти, що були присутні на прес-конференції: хабарництво, погані умови проживання в гуртожитках, авторитарні методи управління вузом – на їхню думку зараз найактуальніші для КНУ. У прес-конференції взяв участь і професор-сходознавець Київської Національного Університету ім. Т.Г.Шевченка Григорій Халімоненко, який наголосив на випадках політичної цензури у університетських виданнях та неефективній кадровій і науковій політиці ректора Скопенка В.В.

Надалі студенти та громадські активісти планують створити механізм студентського контролю за діяльністю адміністрацій ВНЗ, який би міг допомогти реформувати систему вищої освіти України. Зокрема, через створення альтернативної від існуючої системи студентського самоврядування та опертя на ініціативні групи студентів у різних регіонах України. Також планується створити урядову комісію для перевірки діяльності адміністрації КНУ ім. Т.Г.Шевченка, в яку мають ввійти представники викладацького складу, громадськості, студентства, уряду та Міністерства науки і освіти.

На прес-конференції виступив представник Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, який розказав про студентський рух спротиву, який 28 квітня після двох голодувань студентів домігся відставки ректора. Він закликав студентів не боятися і відкрито виступати проти незадовільної політики адміністрацій ВНЗ.

Після прес-конференції організатори акції планували провести зустріч з ректором КНУ Скопенком, який, втім, не забажав спілкуватися зі студентами свого університету, намагаючись виставити їх за поріг свого кабінету. Проте, дав коментар представникам ЗМІ. Зокрема, ректор КНУ наголосив, що всі звинувачення проти нього є суцільною брехнею. „Університет посідає перше місце у рейтингу ВНЗ України” – підкреслив Скопенко, - „які можуть бути претензії до ректора першого в Україні вузу?”. Він визнав, що в КНУ існує хабарництво, але за словами пана Скопенка „ми не святіші від Папи Римського”.

Прес-служба КМО МНК
http://www.ukrnationalism.org/old/news1.htm

Bookmark and Share