Чорний: Більшість учасників "СР-2007" приїхали з пережитками минулих ігор


«Що означає бути громадянином?» - саме це питання стало ключовим на Студентській Республіці-2007. Ігрова група ставила перед собою завдання створити всі необхідні умови для того, щоб переможці регіональних Студреспублік (студентські депутати магістратів і мери) виявили свою громадську позицію, показали власними діями усвідомлення поняття "громадянина держави".

Завдання не з легких, у порівнянні з попередніми форматами проведення Республік, кожна з яких була заснована на виборчому процесі і його атрибутах: виборному законодавстві, ЦВК, партіях, передвиборчій агітації, економічній грі, покликаній сприяти політичній боротьбі, «чорному піарі», обіцянках й обмані, і, звичайно ж, перемогах й поразках на виборах. Такий формат цілком задовольняв всіх учасників: ну, ще б, хто ж не хотів стати Студентським Президентом або Депутатом Студентського Парламенту?

Але цього року все було зовсім по-іншому. Варто відзначити, що значна частина учасників і цього року їхала на Студреспубліку з пережитками минулих ігор і бажанням пограти у вибори через нездоланні амбіції одержати титул.

Була ще група молоді, яка, свято повіривши в силу Конституції і її здатність поміняти що-небудь, постаралася її доробити. Прописавши в Конституції можливість внесення змін загальними зборами, вони хотіли закріпити за собою владу в державі, що їм давно вже свідомо передали в руки й Парламент і Президент.

Лідери гри від безсилля, недорозуміння один одного й нездатності організувати загальну масу, прийняли рішення все-таки провести вибори Президента й Парламента по мажоритарній системі з єдиним виборчим округом, задовольнивши, таким чином, амбіції тих, хто заради цих виборів, власне, і їхав на Республіку.

Джерело: Молодіжна правда

Bookmark and Share