ІІ-й всеукраїнський круглий стіл на тему: «Вибори 2007: хто і що обіцяє молоді?»


Під час засідання круглого столу обговорювалися актуальні проблеми молодіжної політики (в рамках кампанії було підготовлено на оприлюднено 50 найактуальніших проблем, що турбують молодого виборця). Був проведений аналіз передвиборчих програм політичних партій України на предмет врахування питань та проблем молодіжної політики. Під час обговорення представники політичних сил та активної молодіжної громадськості висловилися з приводу перспективи включення у „порядок денний” виборчого змагання найголовніших аспектів молодіжної політики.

Круглий стіл зібрав молодих політиків та представників молодіжних організацій. Зокрема, його учасниками стали:

- Євген Суслов, кандидат у народні депутати за списком „Блоку Юлії Тимошенко”, Голова ВМГО „Батьківщина Молода”;

- Іван Крулько, кандидат у народні депутати за списом „НАША УРАЇНА- НАРОДНА САМООБОРОНА”, Голова ВМГО „Молодий народний рух”;

- Павло Вікнянський, кандидат у народні депутати від - "Виборчий блок Людмили Супрун – Український регіональний актив", голова ВМГО „Народно-демократична ліга молоді” (НДЛМ), керівник проекту „Студентська Республіка”;

- Любомир Грицак, екперт Інститут Політичної Освіти, Голова ВМГО „Молодий Рух”;

- Андрій Іллєнко, представник „Свободи”

- а також предсавники інших організацій, експерти.
Предметом обговорення на круглому столі стало те, з чим саме учасники позачергових виборів 30 вересня цього року йдуть до молоді, що саме вони несуть у своїх передвиборчих програмах, виступах, зобов’язанях і чи можна сподіватися на виконання їхніх обіцянок.

Фактично було презентовано молодіжну політику БЮТу, Партії Регіонів, „Нашої України-Народної Самооборони”, блоку Людмили Супрун, „Свободи”, блоку Литвина, Партії вільних демократів, а також висвітлено позиції окремих інших політичних сил з приводу „молодіжного питання”.

За підсумками проведення двох круглих столів, учасники кампанії „МОЛОДІЖНА ВАРТА” вирішили розірвати експертне коло обговорення проблем молоді і перейти до наступної стадії кампанії – починаючи з завтрашнього дня, тобто з 13 вересня, в Україні стартує серія регіональних круглих столів у кожному обласному центрі України (13 вересня – м.Суми, м.Житомир), а 18 вересня у Києві буде проведений Форум молоді України „МОЛОДІЖНА ВАРТА”, предметом якого стане обговорення сучасної молодіжної політики в контексті позачергових виборів та „молодіжного складу” наступного 6-го парламенту країни.

Круглий стіл відбувся в Інституті політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України.
З питань коментарів звертайтеся:
Руслан Синельников, експерт проекту „МОЛОДІЖНА ВАРТА”, голова громадської ініціативи «Воля» - т.м.
Олександр Солонтай, керівник проекту „МОЛОДІЖНА ВАРТА”, Голова ВМГО „Фундація Регіональних Ініціатив” – т.м. 80503725100


З питань додаткової інформації щодо кампанії „МОЛОДІЖНА ВАРТА” та проведених заходів звертайтеся:
ел.пошта: fri@poshta.org.ua
телефон: +380509675094, +380503725100
а також - Олександр Лозовицький, експерт проекту „МОЛОДІЖНА ВАРТА”, президент Альянсу молодих політологів, політтехнологів та політиків України, Всеукраїнська експертна мережа – т.м.80956559669


50 НАЙАКТУАЛЬНІШИХ ПИТАНЬ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ:

І. ЖИТЛО
1. Просимо Вас висловитися, щодо найактуальнішої проблеми для молоді України – житлової! Яку позицію займає Ваша політична сила щодо державної програми з молодіжного житлового будівництва, яку здійснює державний Фонд молодіжного житлового будівництва при Кабінеті Міністрів України? Чи вважаєте ви роботу фонду ефективною?

2. Просимо Вас висловитися щодо найактуальнішою проблеми для молоді України – житлової! Зокрема щодо підтримки державою іпотечних програм, орієнтованих на молодь ?

3. Просимо Вас висловитися, щодо найактуальнішої проблеми для молоді України – житлової! Зокрема, чи повинна вести держава окрему політику щодо банків, щодо здійснення ними проектів у сфері будівництва житла, орієнтованого на молодь ? Якщо так, то яку ?

4. Просимо Вас висловитися, щодо найактуальнішої проблеми для молоді України – житлової! Чи повинна бути державна політика щодо забудовників побудована таким чином, щоб виставляти вимоги забудовникам, орієнтуючись на потребу молоді у житлі ?

5. Просимо Вас висловитися, щодо найактуальнішої проблеми для молоді України – житлової! Зокрема, чи є питання прозорості розподілу землі органами місцевого самоврядування для забудовників тісно пов’язаними з питаннями можливості реалізації програм для забезпечення молоді житлом? Чи можуть бути кошти за рахунок продажу земель на конкурсах чи аукціонах, направлені на «молодіжне житлове будівництво»? За які методи врахування потреби молоді у житлі при здійсненні забудови Ви виступаєте?

ІІ. ПРАЦЯ
6. Чи вважаєте Ви за необхідне запроваджувати програми державних установ щодо тимчасового працевлаштування ?

7. Чи підтримуєте Ви ідею скасування державного направлення? Чи, навпаки, виступаєте за його обов’язковість?

8. Чи підтримуєте Ви ідею широкої підтримки владою «Молодіжних таборів праці» (фінансування органами влади організації таборів, наприклад літніх, де молодь виконує громадські роботи отримуючи часткове відшкодування за свою роботу)?

9. Що плануєте робити для посилення захисту працюючої української молоді за кордоном ?

10. Враховуючи, що більшість засуджених в Україні це молодь…. Чи планується запровадження програм з соціалізації осіб, що відбули ув'язнені, зокрема, щодо сприяння їм у отриманні робочих місць ?

ІІІ. СТУДЕНТИ/ОСВІТА
11. Які дії планує здійснити Ваша політична сила для створення можливостей поєднання навчання і роботи студентами стаціонару ?

12. Чи підтримуєте Ви запровадження пільгового проїзду студентами на залізничному транспорті протягом усього року?

13. Чи передбачаєте Ви запровадження у країні системи оцінювання для подальшої роботи органів влади з кращими випускниками вищих навчальних закладів?

14. Чи повинна студентська стипендія відповідати рівню прожиткового мінімуму ?

15. Чи підтримуватиме Ви й надалі запровадження Болонського процесу в Україні ?

16. Чи підтримуєте Ви ідею - забезпечити доступом до мережі Internet кожний студентський гуртожиток?

17. Чи вбачаєте Ви за можливе диверсифікувати (збільшити можливості) для молоді шляхи здобуття освіти, і якщо так, то яким чином ?

18. Яким чином і в якому обсязі планується забезпечити будівництво нових сучасних студентських містечок, студентських центрів та спортивних комплексів, а також ремонт та благоустрій існуючих гуртожитків?

19. Які дії заплановані для підвищення якості освіти ?

20. Чи підтримуєте Ви ідею запровадження єдиної форми та методики складання контракту на навчання у вищих навчальних закладах усіх форм власності?

21. Чи підтримуєте Ви ідею законодавчого закріплення норми житлової площі на особу не менше семи квадратних метрів?

22. Чи підтримуєте Ви таке формування органів студентського самоврядування - виключно студентством на основі прямих, вільних, демократичних виборів за умов незалежності від адміністрації вишів ?

23. Яким чином, на Вашу думку, державою повинен регулюватися доступ до вищої освіти (у тому числі до державного замовлення), яка позиція Вашої політичної сили щодо «держзамовлення» ?

24. Чи підтримуєте Ви встановлення фінансування органів студентського самоврядування за рішенням Вченої ради вишу у сумі не менше 1% бюджету вишів?

25. Що планується здійснити для подолання корупції в освіті, як в середній, так і у вищій ?
26. Чи підтримуєте Ви надання представникам органів студентського самоврядування десятивідсоткової квоти у складі вчених рад всіх рівнів вищого навчального закладу?

27. Чи підтримуєте Ви фінансування державою здобуття студентами освіти у приватних вищих навчальних закладах за рахунок бюджетних коштів на конкурсній основі, чи за якимось іншими правилами чи принципами? Якщо так, то якими ?

28. Над вирішенням яких актуальних проблем проф-тех. освіти планує працювати Ваша політична сила ?

29. Чи підтримуєте Ви наділення органів студентського самоврядування функціями контролю за рівнем умов харчування, проживання у гуртожитках та інших послуг вищим навчальним закладом?

ІV. УКРАЇНА
30. Що планується робити для зупинення відтоку за кордон молодих людей: у тому числі науковців, підприємців, менеджерів ?

31. Як відомо українська армія переходить на професійних рівень… Коли повинен бути скасований військовий призов ?

V. МОЛОДА СІМ’Я
32. Яку підтримку повинна надавати держава людям, що стоять на порозі створення молодої сім’ї ?

33. Яку підтримку повинна надавати держава людям, що стоять на порозі народження першої, другої, третьої і далі дитини ?

34. Чи підтримуєте Ви необхідність перегляду житлової норми і площі на одну людину і родину, зокрема шляхом збільшення її на 50% у найближчі 3 роки?

35. Яку сімейну політику з залучення до роботи і сприяння молодим спеціалістам повинна вести держава, щоб стимулювати шлюбність і народжуваність і одночасно мати необхідний резерв спеціалістів для задоволення потреб управління державою та надання публічних послуг ?
VI. "Посилення співпраці з громадкістю"
36. Яка Ваша позиція, щодо омолодження кадрів, представництва молоді у партійних списках партії ?
37. Чи підтримуєте Ви ідею закріплення механізмів консультування для широких верств молоді, здійснення праці з молоддю через незалежні молодіжні організації ?
38. Чи підтримуєте Ви ідею створення консультативно-дорадчих органів при кожному міністерстві, і при уряді загалом з питань молодіжної політики для врахування всіх аспектів потреб молодих людей України?
39. Чи підтримуєте Ви ідею посилення державної перевірки і контролі за діяльністю тих неурядових організацій, зокрема молодіжних, що фінансуються з бюджету, наприклад, через запровадження повної прозорості використання бюджетних коштів ?
40. Чи підтримуєте Ви ідею закріплення не менше ніж 1% коштів держбюджету на молодіжну політику ?

VII. ІНШЕ
41. Чи виступаєте Ви за посилення кримінальної відповідальності за поширення наркотиків?

42. Що планується зробити для припинення поширення серед молоді СНІДу, подолання епідемії ?

43. Що планується зробити для припинення поширення серед молоді туберкульозу, подолання епідемії;

44. Чи виступаєте Ви за обмеження у роботі закладів з гральними автоматами, якщо так, то за які обмеження ?
45. Чи необхідним є збільшення державної допомоги для догляду та утримання дитини?
46. Які програми планується запровадити для пропаганди здорового способу життя, профілактики захворювань серед молоді ?
47. Чи відомо Вам, що безпліддя, онкологічні хвороби, стали серйозною проблемою для сотень тисяч молодих людей, і вони знаходяться сам на сам з бідою, шукаючи способу вирішити свої проблеми ?
48. Чи потрібно державі підтримувати творчу молодь, якщо так, то чи достатньою є підтримка зараз? Що буде робитися у цьому напрямку Вами, якщо Ваша політична сила прийде до влади ?
49. Чи думали у Вашій політичній силі над необхідністю використання досягнень молодих науковців ?
50. Чи підтримуєте Ви ідею відкриття мінімум однієї української школи в кожному районі чи місті обласного значення України ?

Наші контакти: +380509675094 – прес-служба,
+380675045273 – проект, +380503725100 – організація, fri@poshta.org.ua
Усі аналітичні матеріали, інформації та заяви кампанії
опубліковані на Вільному молодіжному порталі – www.fri.net.ua
Bookmark and Share