За позачерговими виборами до Верховної Ради спостерігатимуть кваліфіковані офіційні спостерігачі


Згідно з Законом «Про вибори народних депутатів України» подання про реєстрацію спостерігача від партії (блоку) за підписом уповноваженої особи партії (блоку) вноситься до відповідної окружної виборчої комісії не пізніш як за п'ять днів до дня виборів. Тобто, включно до 24 вересня можна реєструвати спостерігачів.

Із початком роботи проекту «Програма навчання офіційних спостерігачів від політичних партій (блоків) на позачергових виборах 2007 року», що стартував на початку вересня, хвилею були організовані та проведено вже ряд навчальних семінарів по областях України.

Тенденція активності зареєстрованих в ЦВК партій (блоків) в процесі навчання своїх офіційних спостерігачів доволі різна. Активність спостерігається в Сумській, Київській, Запорізькій та Харківській областях, де спостерігачі майже від всіх зареєстрованих партій та блоків прийняли участь у тренінгах. Взагалі, партії та блоки доволі помірно відносяться до процедури спостереження за виборчим процесом, не всі ще зареєстрували своїх спостерігачів, але більшість вже мають посвідчення та проходять навчання. Визначити найбільш активних не можливо: кожна область має свої активні партії та блоки, відповідно і спостерігачі таким же чином приймають участь у навчанні.

В рамках даної безкоштовної програми сформовано методичні поради з питань підготовки офіційних спостерігачів, підготовлено команду висококваліфікованих тренерів, розроблено широкий спектр високоякісних консультативно-дорадчих матеріалів та практичних рекомендацій. Проект реалізовується в усіх регіонах України. Тобто, всі регіони мають можливість отримати кваліфіковані знання підвищувати рівень обізнаності зі своїми правами і обов’язками та сприяти реалізації виборцями своїх прав під час позачергових виборів 2007 року

Виконавцем всеукраїнської програми навчання офіційних спостерігачів на виборах 2007 року, ініційованої Представництвом Міжнародного Республіканського Інституту (США) в Україні, виступає Всеукраїнська громадська організація «Фонд розвитку демократії». Експертами ВГО «Фонд розвитку демократії».


Прес-служба ВГО
«Фонд розвитку демократії»
media_ddf@yahoo.com

p.s.
дозвіл мати офіційних спостерігачів під час позачергових виборів до Верховної Ради України надано 14 громадським організаціям: Всеукраїнській громадській організації «Інститут Адвокасі»; Всеукраїнській громадській організації «Комітет виборців України»; громадській організації «Товариство випускників Фізико-технологічного інституту «Оплот» (на території Дніпропетровської області); громадській організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» (на території міста Чернігова); Всеукраїнській молодіжній організації «Демократичні перетворення України»; Запорізькій обласній організації «Виборці за чесні вибори» (на території Запорізької області); Федерації професійних спілок України; Молодіжній громадській організації «Асоціація молодих реформаторів» (на території Волинської області); Чернівецькому обласному громадському об’єднанню «Буковинський центр виборчих технологій» (на території Чернівецької області); Всеукраїнській громадській організації «Фонд сприяння демократичним виборам»; Спілці української молоді в Україні; Дніпропетровській обласній громадській організації «Народний контроль» (на території Дніпропетровської області); громадській організації «Всеукраїнська Спілка «Берегиня України»; Всеукраїнському громадському об’єднанню «Нова генерація».Bookmark and Share