МОЛОДІЖНА ВАРТА: ми зупинилися на свого роду аукціонах хто більше наобіцяє. Звичайно, що і цього разу багато виборців стануть ошуканими


І нехай багато аналітиків та експертів вважають це нічим іншим як дешевим популізмом, на моє особисте переконання, кращого індикатору для майбутнього моніторингу виконання чи невиконання цих обіцянок, а отже, і контролю зі сторони виборців тієї політичної сили, за яку віддали свій голос, годі й шукати.

Без сумніву, нам ще далеко до зразків ідеальних виборчих програм. Поки що ми зупинилися на свого роду аукціонах хто більше наобіцяє. Звичайно, що і цього разу багато виборців стануть ошуканими.

Але погодьтесь, питання виплати 12 тис грн. за першу дитину, надання молодому спеціалісту за роботу у школі ключів від квартири, встановлення розміру стипендії на рівні середньої заробітної плати тощо, набагато вужчі ніж „Покращення вашого життя вже сьогодні!”, „Весна переможе!”, чи „Бандити сидітимуть в тюрмах!”.

Я вірю в те, що Україна від виборів до виборів стає мудрішою, якщо хочете, навіть меркантильною.

Я переконаний, що в майбутньому, навіть використовуючи найпотужніші креативи вітчизняних та закордонних політтехнологів, політичним силам буде дедалі важче переконувати (ошукувати) виборців загальними фразами, оскільки виборча позиція буде формуватися саме від виконання попередніх зобов’язань.

Звертаючись до виборців, хотілося б порекомендувати їм при виборі політичної сили керуватися не тільки питанням „Скільки?” хто пообіцяє, а й не забувати про „Звідки?” і „Коли?”.

Любомир Грицак
Голова ВМГО „Молодий Рух”, експерт Інституту Політичної Освіти, учасник круглого столу «Вибори 2007: хто і що обіцяє молоді?» 12 вересня 2007 року, м.Київ
Bookmark and Share