ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ п. Ющенку В. А.


ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ п. Ющенку В. А.Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах» підтримує антикорупційні ініціативи Президента України, що були оприлюднені на координаційній нараді правоохоронних органів держави та звертається до Вас з пропозицією по реалізації дев’ятої ініціативи, щодо участі громадськості у заходах протидії корупції.
На нашу думку, для активізації роботи з подолання корупції необхідно залучити ті важелі, які досі не можуть у повній мірі задіяти ані державні органи, ані політичні сили.
Йдеться про потенціал громадських організацій і рухів, створених для відстоювання прав людини, боротьби з корупцією і злочинністю.
Важливо, що участь громадських організацій у протидії корупції випливає з рекомендації впливових міжнародних організацій:
так, згідно з рекомендаціями Стамбульського антикорупційного плану дій Україна повинна зміцнити співробітництво з громадянським суспільством у сфері боротьби з явищами корупції, включаючи зміцнення зв’язків з різноманітними неурядовими організаціями у питаннях боротьби з корупцією, здійснити посилення моніторингу в громадянському суспільстві і розширення можливостей для проведення досліджень у цій області.
Активізація співпраці органів державної влади з громадськості випливає також з Порогової угоди корпорації «Виклик тисячоліття», основною метою якої є зміцнення функцій громадянського суспільства з відстеження та викриття корупції у державних структурах, вдосконалення застосування етичних стандартів тощо.
За даними Антикорупційної мережі Організації економічного співробітництва і розвитку (доповідь по Україні, грудень 2006 року). «Проблема полягає у відсутності сильної неурядової організації, яка б займалась проблемами боротьби з корупцією, могла б зосередити навколо себе зусилля інших громадських організацій і служила б впливовим партнером органів державної влади».
У зв’язку з цим ми пропонуємо створити Громадську палату при Президенті України.
Метою створення Громадської палати є об’єднання зусиль громадянського суспільства та громадський контроль у сфері боротьби з корупцією.
Суспільство, кожен громадянин повинен відчути власну причетність до прийняття рішень владою та в очищені влади від корупції.
Створення такого органу слугуватиме процесу демократизації, відкритості, буде прикладом співпраці громадського суспільства та органів державної влади, зокрема підтримки ініціатив глави держави, щодо участі громадськості у заходах протидії корупції.
В діалозі влади та громадськості ми зможемо сформувати громадську думку з метою осуду корупціонерів та активного громадського реагування на факти порушень прав людини.


Голова Комітету
http://komitet-k.org.ua/2007/09/10/ncativi_prezidenta_pdtrimumo.html

Шановна українська громадськість!

Київська міська організація Спілки Української Молоді підтримує антикорупційні ініціативи Президента України, що були оприлюднені на координаційній нараді правоохоронних органів держави, а також підтримує відкрите звернення Комітету по боротьбі з корупцією до Президента України.

”04” вересня 2007 р., №202.

З повагою,
Голова Київської міської організації
Спілки Української Молоді Володимир Мозговий

http://sum.org.ua/z.htm


Bookmark and Share