Суд сябрів: П`ятеро українців продовжують сидіти за гратами у Мінську


П`ятеро членів громадської організації «Національний альянс», яких міліція затримала у Мінську за участь у масовій маніфестації «Чорнобильський шлях» 26 квітня, відбувають покарання у тамтешній буцегарні. Позавчора надвечір суд у Мінську — невідомо, чи найгуманніший у світі, але, очевидно, найпрудкіший — засудив українських маніфестантів до адміністративного арешту, тобто до 10 та 15 діб ув`язнення. Один з арештантів — Ігор Гузь, керівник «Національного альянсу» і водночас депутат Луцької міськради. За повідомленням сайту білоруської правозахисної організації «Хартія-97», його привезли до зали суду побитим.

Учора МЗС України проводило переговори з білоруськими властями стосовно повернення засуджених на батьківщину. Проте Мінськ наполягав на своєму: «хулігани», які разом із білорусами пробували прорвати міліцейські кордони, аби підійти ближче до приміщення адміністрації президента Лукашенка і передати лист-звернення про потребу демократизації країни, повинні відсидіти свої 10—15 діб.

Чому українські радикально налаштовані молоді люди поїхали до Білорусі і взяли участь у несанкціонованому мітингу? — питають ображені мінські владці. А мали право, — відповідають у Києві. Судячи з повідомлень інформаційних агенцій, українці на мирній маніфестації в Мінську не поводилися брутально, міліціонерів не били. Це дозволяє посольству України в Мінську з більшою впевненістю вимагати захисту їхніх прав на території сусідньої держави.

З реакції українського МЗС двох останніх днів (упродовж яких до дипломатів «бацьки» Лукашенка полетіли дві гнівні ноти) видно, яку увагу воно надає цій події. Навряд чи таким активним захистом п`ятьох «хуліганів» займалося б МЗС часів Кучми. Ця історія певною мірою вияскравила і нові тенденції в українсько-білоруських взаєминах, а саме — мовчазна, трохи зверхня дружба Києва та Мінська закінчується. Київ хоче продемонструвати, що уже стоїть у новій геополітичній площині, сповідує інакші цінності. Тому цю справу, як пише сайт «Кореспондент», узяв під особистий контроль сам міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Тим часом позавчорашній невеликий пікет біля амбасади Білорусі в Києві, скликаний кількома молодіжними організаціями, продовжився і в четвер. О 13.00 уже згаданий Національний альянс» закликав небайдужих киян вийти знову на пікет і вимагати у білорусів випустити на волю п`ятьох арештантів. Анонсуючи пікет, сайт «Національного альянсу» закликав «експортувати революцію в Білорусь». Молодий революційний азарт організації підтверджує і її гасло, красивим почерком написане на «шапці» сайту: «Батьківщина — не територія, а сума подвигів і звершень».

Сидір ЗЛАЗЬ, "УМ"

Bookmark and Share