Мінздоров`я обмежує конституційні права студентів-медиків


Всеукраїнська громадська організація "Об`єднання гуманістів України" підтримує студентів-медиків, що протестують проти наказу Міністерства охорони здоров`я України про затверджений перелік спеціальностей та терміни навчання. Про це сказано в заяві Об`єднання гуманістів.

"Прийнятий міністерством наказ номер 81 не тільки грубо порушує права студентів-медиків, але і суперечить, як мінімум, чотирьом статтям Конституції України", - говориться в тексті заяви Об`єднання гуманістів України. Зокрема, заборона на одержання визначених медичних професій, установлена цим наказом, суперечить статті 43 Конституції України, де відзначається, що кожний має право на працю, що він вільно вибирає, і що держава гарантує громадянам можливість вибору професії і роду трудової діяльності. Разом з тим, практикуючий Мінздравом примусовий розподіл випускників вузів для проходження ними інтернатури "там, де це потрібно державі", порушує розпорядження статті 33 Конституції, що гарантує громадянам вільний вибір місця їхнього проживання. Відзначеним вище наказом зігноровані також вимоги статті 22 Конституції України про те, що при прийнятті нових законів або внесенні змін у діючі закони не допускається звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод, а статтею 58 Конституції передбачено, що закони й інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

Зараз у наметовому містечку біля будинку Мінздраву знаходяться студенти медичних вузів Львова, Харкова і Полтави. Акції протесту студентів-медиків підтримують волонтери Української асоціації студентського самоврядування.

Bookmark and Share