В Луцьку відбувся перший фестиваль української альтернативної музики «Бандерштат-2007»


У фестивалі взяло участь 17 музичних колективів з різних регіонів України, які відбирались за певними принципами. Перший і головний – наявність у творчому доробку музикантів награного репертуару українською мовою, який не містить жодної антиукраїнської пропаганди, ненормативної лексики, не популяризує шкідливих звичок і пропагує українські цінності. Також обов’язковою умовою участі у музичному дійстві було виключно «живе виконання». Заявку на участь у фестивалі подало багато гуртів, але не всі вони відповідали вимогам оргкомітету. Важливо й те, що фестиваль проводився не на конкурсній основі.

Програма фестивалю була розділена на два дні. У суботу, 15 вересня, усі бажаючі мали змогу почергово почути та побачити виступи наступних музичних колективів: «В.О.Д.А», «Галас» (Луцьк), «Спалені Вітрила» (Рівне), «Апатія» (Володимир-Волинський), «Underground Dimension» (Івано-Франківськ), «Проджектор Джміль» (Львів), «Sмарагда» (Київ) та «Брем Стокер» (Рівне). У неділю, 16 вересня, публіку розважали: «Віскула», «Dispel» (Луцьк), «Softminor» (Ковель), «Breaking Brain Without Aim» (Чернівці), «Н-44» (Луцьк), «Серцевий Напад» (Чернівці), «Де Сенс» (Червоноград), «SLAP» (Луцьк), «Полинове Поле» (Львів), «Тінь Сонця» (Київ). Вхід на фестиваль був безкоштовним.

Протягом двох фестивальних днів на заході побувало близько 500 молодих людей переважно з Волині. Були й гості зі Львова, Івано-Франківська, Рівного, Києва тощо.
Стосовно завдань, які ставив на меті фестиваль «Бандерштат», найперше варто виділити наступні: піднесення української національної ідеї серед молоді та творчих колективів; пропагування серед молоді життєвої активності та здорового способу життя; увіковічення образу Степана Бандери як національного символу; допомога обдарованій молоді; утвердження бережливого ставлення до навколишнього середовища та екологічного виховання; пропаганда української мови, культури, цінностей та рідної музики.

Ідея проведення подібного дійства існувала вже кілька років, але тільки у 2007 році молодіжний актив Волині вирішив започаткувати проведення Всеукраїнського фестивалю української альтернативної музики патріотичного спрямування, для якого невипадково обрали назву «Бандерштат-2007». Також варто зазначити про підтримку даного заходу Блоком «Наша Україна – Народна самооборона».

Директор фестивалю Сергій Мартинюк вважає, що такі патріотичні заходи «...дають можливість кожній молодій людині замислитись над тим, у якій країні вона живе, якою мовою розмовляє, пригадати національних героїв та усвідомити, що ці люди варті величезної пошани».

Інформаційний директор фестивалю
Ірина Качан, +38 066 70 22 642
e-mail: ira_kachan@ukr.net
Bookmark and Share