Призначено спеціальну комісію для розслідування групового нещасного випадку, в результаті якого загинув неповнолітній


За оперативною інформацією 17 вересня 2007 року в у ТОВ “Маяк” Покровського району на території тракторної бригади №2 здійснювалось розрізання сільськогосподарської жатки за допомогою вогневих робіт.

Під час виконання газорізальних робіт стався вибух кисневого балона та балона зі скрапленим газом, в результаті чого загинули двоє осіб (1980 та 1990 рр. народження), ще двох (1980, 1962 рр. народження) із тяжкими травмами доправлено до реанімації.

Як повідомили з підприємства, жатку було виділено на майновий пай одному із колишніх працівників товариства, який залучив до газорізальних робіт сторонніх заготівників металолому та власного неповнолітнього сина. Згідно із наданою інформацією, роботи здійснювались під час обідньої перерви за відсутності керівника ТОВ “Маяк”, бригадира, його помічника та механізаторів.

Теруправління має намір найближчим часом винести питання стану промислової безпеки та охорони праці в регіоні на обговорення обласної ради, а також ініціювати створення Регіональної програми поліпшення стану безпеки в галузях суспільного виробництва Дніпропетровщини.

Довідково: З початку 2007 року (станом на 18 вересня) на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду по Дніпропетровській області, сталося 46 смертельних випадків (минулого року за такий же період загинули 48 працівників). Найбільша кількість випадків загибелі робітників в поточному році сталася в галузях:

- соціально-культурній сфері (9 проти 16),

- металургійній промисловості (6 проти 5),

- в агропромисловому комплексі (6 проти 6),

- будівництві (4 проти 3),

- житлово-комунальному господарстві (4 проти 3),

- на транспорті (4 проти 5),

- на підприємствах зв’язку (2 проти 3),

- в хімічній промисловості(1 проти 0).

За результатами розслідувань, основними причинами смертельних випадків на підприємствах (майже 40%) є організаційні чинники – порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин та механізмів, невиконання вимог інструкцій з охорони праці або посадових обов’язків, порушення правил дорожнього руху. Значна частка випадків смертельного травмування (16%) припадає на психофізіологічні чинники – алкогольне сп’яніння, незадовільний стан здоров’я. Технічні причини смертельних нещасних випадків складають близько 10%, серед яких: незадовільний технічний стан виробничого середовища, будинків та споруд, а також неякісна розробка проектної документації на будівництво.

З початку 2007-го на підприємствах регіону сталося 14 групових нещасних випадків, під час яких травмовано 30 осіб, у тому числі 11 – смертельно.Bookmark and Share