„Рітор Стар” у Запоріжжі: наша молодь вміє переконувати!


Ініціюючі проведенні турніру „Рітор Стар”, партія „Велика Україна” ставила за мету дати можливість амбітним та енергійним молодим запоріжцям спробувати свої сили в одному з найважливіших для людини, яка планує займатися публічною діяльністю, мистецтв – у риториці. Молодь із захопленням сприйняла ідею подібного змагання.

У день проведення турніру хол Обласного центру молоді поступово заповнювався учасниками та вболівальниками. Із привітальним словом та побажанням успіху до учасників звернувся Ігор Мельничук – представник Хмельницької крайової організації партії „Велика Україна”, яка першою запропонувала проведення турніру.
Сам турнір „Рітор Стар” складався з трьох етапів. Перший – „ОРАТОРіЯ” – в якому учасники виступали зі своїми підготовленими доповідями на молодіжну тематику. Виступи були різними – і за тематикою, і за емоційністю, і за формою викладу – але всі без винятку цікавими. Представниці Запорізького еколого-краєзнавчого молодіжного центру „Сварог” Олена Верещак та Лілія Чипижко торкнулися актуальних тем – „Здоровий спосіб життя” та „Профілактика злочинності у молодіжному середовищі”, розказавши про досвід роботи у цих напрямках на прикладі свого центру.

Жваву реакцію і з боку глядачів, і з боку журі викликав виступ Костянтина Коптелова „Український патріот сьогодні”. „Наші лідери іноді нагадують хлопчиків, які сперечаються про те, хто буде бігти за м’ячем, замість того, щоб грати у футбол. Через ці суперечки ми втрачаємо час” – сказав Костянтин у своїй промові. Промова представника „Молодіжного Союзу Наша Україна” Євгена Леонова мав характер певного екскурсу в історію, і торкалася ролі молоді в розбудові української держави.
Анастасія Ухова, представниця Ради молодих підприємців, спробувала проаналізувати питання ставлення суспільства до представників різних молодіжних субкультур. Проблему, яку зачепила Анастасія – про майданчики для скейтбордінгу – викликала моментальну відповідь керівника комітету у справах сім’ї та молоді Запорізької міськради Ігоря Філіпенка: „Я запрошую Вас до нашого комітету, і ми готові обговорити Ваші пропозиції”. Зал зустрів це запрошення бурхливими оваціями.

В другому турі, який називався „Поезія”, учасники декламували вірші, які заздалегідь вільно обрали. Тут кожен з молодих ораторів зміг максимально проявити свої акторські здібності. Комусь це вдалось більш яскраво, комусь – менш, але кожного слухали, затамувавши подих. І цей тур виявив двох явних лідерів, які і пройшли у фінал під назвою „Дуель ораторів”.
Можна сказати, що останній тур був витриманий в дусі гендерного паритету – учасниками фіналу стали Костянтин Коптелов та Анастасія Ухова. Вони отримали завдання за десять хвилин підготувати виступ на тему „Студент у політиці: суб’єкт чи гарматне м’ясо?” Тема виявилася не просто „гарячою”, а просто „пекучою” – адже зараз значна частина молоді опинилася у самому „вирі” передвиборчих перегонів.

Довгими оплесками та схвальними вигуками вітала публіка нагородження учасників турніру „Рітор Стар”. Всі учасники, які не пройшли до фіналу, отримали від партії „Велика Україна” грамоти за участь та заохочувальні призи. Головний приз – статуетку богині Ніки – гордо підняв над своєю головою Костянтин Коптелов.

Щире задоволення і вдячність організаторам турніру, і особливо – партії „Велика Україна” – висловили всі – учасники, члени журі, представники ЗМІ та уболівальники. Дійсно, такі заходи потрібні для підтримки та залучення запорізької молоді. Хоча, мабуть, не на всі 100 відсотків таку думку розділяють співробітники управління внутрішньої політики Запорізької міськради, які наполегливо „рекомендували” нашій крайовій організації не проводити турнір – через те, що в цей же час по сусідству проходив „грандіозний” концерт з приводу ювілею одного з промислових підприємств міста. Мабуть дехто з міських чиновників вважає, що п’яні „гоцалки” з традиційним мордобоєм, яким зазвичай завершуються народно-масові концерти на площі Фестивальній, значно корисніші для молодих запоріжців, ніж участь – хоча б у ролі глядачів – у турнірі з ораторського мистецтва.

Панове чиновники з управління внутрішньої політики, попри ваше „сприяння”, наш турнір все ж таки відбувся! І наша щира подяка всім, хто допоміг у його організації і проведенні – Обласному центру молоді, Комітету у справах сім’ї та молоді Запорізької міськради, прес-центру „Акцент”, Раді молодих підприємців та всім-всім, хто надавав нам дружню допомогу! Ми знаємо, що в душах тієї молоді, яка була присутня на турнірі „Рітор Стар”, ми посіяли бажання вдосконалюватися та рости далі. А що посіяв в душах молоді концерт, який від нашої „конкуренції” так наполегливо оберігало управління внутрішньої політики – це биті пляшки з під пива, купи сміття та відчуття безнадійної відсталості від нормального культурного відпочинку.


Bookmark and Share