Щоб молоді українці відчували себе окриленими


18 вересня в Ужгородському прес-клубі реформ відбулася прес-конференція голови Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України V-го скликання, журналіста Андрія Шевченка.

Екс-шеф-редактор «5 каналу», Президент Центру суспільних медіа, лауреат «Премії свободи слова» («Репортери без кордонів»), премій «Телетріумф», «Журналіст нового покоління» розповів, що цього разу приїхав на Закарпаття з проектом «Україна успішна», який презентував студентам УжНу та Мукачівського технологічного інституту.

«Ці проекти, з якими ми незабаром поїдемо на схід України, --це фото, кліпи, цифри, які допомагають подивитися, що в Україні є доброго та успішного, щоб молоді українці відчували себе окриленими», — сказав А.Шевченко.
Ще молодий політик переконаний що БЮТ та демсили здобудуть більшість у новому парламенті: «Ми ніколи не мали демократичної більшості у парламенті, тепер ми до цього близькі як ніколи». Стосовно Закарпаття то БЮТ готовий поборотися за 1-ше місце. Тут активно спрацювали і по збору підписів з проведення референдуму, який ініціює БЮТ — 180 тис. підписів (загалом по Україні зібрано 3 млн.).

Андрій Шевченко розповів також, що блок підготував зобов’язання перед українськими журналістами, які зокрема включають положення про суспільне мовлення, роздержавлення преси, інтернетизацію, тощо. Поскаржився журналіст на роботу українських ЗМІ під час виборів: «Працюють погано, вся надія на регіональні мас-медіа. В Києві ситуація дійшла до абсурду, коли безкоштовно показують тільки Президента чи Прем’єр-міністра. Сюжет у вечірніх новинах, наприклад, коштує 25 тис. у.о., гостьова студія — 70 тис. у о.»

Вся виборча кампанія, за словами Андрія Шевченка, проходить в умовах дуже недосконалого виборчого законодавства. БЮТ запропонував близько 20 змін, з яких була внесена тільки одна.

Свою майбутню працю у парламенті нового скликання №5 у списках БЮТ пов’язує з тим же Комітетом з питань свободи слова та інформації. Проте інші журналісти, які йдуть по списках інших партій та блоків ідею його не підтримують. Зокрема Володимир Ар’єв та Ірина Геращенко, за словами Андрія Шевченка, висловили бажання працювати в інших комітетах. Молодий політик продовжуватиме роботу над створенням суспільного мовлення, яке має запрацювати до 1 січня 2009 року, оскільки в період президентських виборів на цьому можуть спекулювати. Наразі об’єднано зусилля різних політичних сил та фахових установ для розробки цього проекту.

Сам Андрій Шевченко вважає себе трохи закарпатцем, оскільки родина дружини з Мукачева, а також переконаний, що наша область — це край гарантовано позитивних вражень.

Ужгородський прес-клуб реформ
вул. Собранецька, 3
тел./факс(0312) 61-24-79, (050) 906-48-26
e-mail: uzhgorod@cure.org.ua
http: uzhgorod.cure.org.ua


Bookmark and Share