Підведено підсумки допризовної підготовки молоді в Луганській області


У поточному році на належному рівні організовано проведення занять у навчальних закладах Первомайська, Сєвєродонецька, Стаханова, Новоайдарського та Слов’яносербського районів. В цих регіонах області виконкоми міських рад та райдержадміністрації забезпечили виконання програми допризовної підготовки юнаків у повному обсязі. Разом із цим є істотні недоліки у здійсненні цієї роботи у навчальних закладах Лутугинського, Новопсковського, Марківського та Троїцького районів.

Скорочення програми допризовної підготовки у коледжах, технікумах, професійно-технічних училищах та ліцеях до 70 годин призвело до того, що значна кількість юнаків не отримала військових знань і навичок, необхідних для успішного проходження строкової служби. Допризовну підготовку в більшості шкіл проводять викладачі, які працюють за сумісництвом і не мають достатніх знань та методичних навичок.

Разом з тим в області накопичено певний позитивний досвід роботи з військово-патріотичного виховання молоді, формування національної самосвідомості та духовності. Зокрема важливим заходом, спрямованим на розвиток почуття патріотизму, виховання любові до Батьківщини та готовності до її захисту є військово-патріотична гра.

Виходячи з необхідності подальшого всебічного розвитку молоді, належної підготовки її до служби в Збройних Силах України та з метою підвищення ефективності допризовної підготовки голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов підпасав розпорядження “Про підсумки допризовної підготовки юнаків у 2006-2007 навчальному році й основні заходи з її вдосконалення в новому навчальному році”.

За цим розпорядженням керівникам міст та районів області доручено розробити плани заходів з питань організації та проведення військово-патріотичного виховання молоді та плани основних заходів щодо вдосконалення допризовної підготовки юнаків на 2007-2008 навчальний рік. Управлінню освіти і науки облдержадміністрації доручено забезпечити проведення курсу допризовної підготовки у навчальних закладах усіх типів відповідно до чинного законодавства і організувати проведення навчально-польових занять з допризовної підготовки юнаків в містах і районах області. Управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації і відділ взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації спільно з працівниками військкоматів продовжать практику проведення обласної, міських і районних спартакіад, змагань із військово-прикладних видів спорту, ігор оборонно-масової та військово-патріотичної спрямованості. Вони ж відповідатимуть за проведення польових зборів вихованців військово-патріотичних клубів та об'єднань.Bookmark and Share