Президент України звернувся до Генерального секретаря та членів комітету ВОСР


Голові Світового Комітету Скаутингу
Пані Марії Луїзі Корреа
Членам Світового Комітету Скаутингу

Вельмишановна пані Маріє Луїзо Корреа!

В Україні вже більше п’ятнадцяти років діє відроджена скаутська молодіжна організація „Пласт –Національна Скаутська Організація України”, створена ще в 1911 році. Є інші організації скаутського типу, які працюють для добра дітей та молоді України, використовуючи різноманітну виховну методику.

З надією увійти в Світову організацію скаутських рухів була створена в 1999 році Всеукраїнська спілка громадських організацій „Скаути України”. Її засновниками виступили молодіжна організація „Пласт – Національна Скаутська Організація України” (організація відкритого скаутингу) і Українське дитячо-юнацьке товариство „Січ” (православна скаутська організація). Головою Ради обрано відомого науковця і громадського діяча Богдана Гаврилишина.

Мені не байдужа доля українських скаутських організацій, які діють на засадах Світового Скаутингу. На мою думку, їхні інтереси повинні бути враховані у повній мірі при розгляді Світовим скаутським комітетом заявки на членство у Світовій Організації Скаутського Руху Всеукраїнської молодіжної громадської організації „СПОК”.

Сподіваюся на ваше розуміння, що моє звернення не є політичним втручанням у справи вашої організації, а лише спробою деполітизувати скаутський рух у країні. Важко уявити, що СПОК (колишня назва – Спілка піонерських організацій м. Києва) могла б стати єдиною організацією, яка представляє скаутський рух в Україні.

Висловлюючи щиру повагу до політичної незалежності світового Скаутингу, звертаюся до Вас з пропозицією прийняти об’єктивне рішення. Зі свого боку, я та мій Уряд і надалі сприятимемо розвитку національного скаутського руху в Україні, що справді відповідатиме цілям та принципам Конституції Світової Організації Скаутського Руху.

З повагою,
В. Ющенко

Bookmark and Share