Чернігів: Чому молоді не дають крутити педалі?


Так склалось, що прислів’я «молодым везде у нас дорога – старикам везде у нас почет» на території України не діє. І все, що не відбувається перед виборами, все ще залишається так званою «болтологією» та «популізмом». Приховувати «кота в мішку» не треба, бо жаданого та очікуваного оновлення у списках політичних сил практично не відбулося.

Команда молодіжної громадської організації «Молодь – XXI століття», спираючись на дані Центральної виборчої комісії, провела незалежний моніторинг списків партій (блоків) щодо наявності молоді в списках політичних сил. Насамперед, нас цікавило скільки молодих облич з Чернігівщини буде представлено у Верховній Раді VI скликання?

Зупинимось на п’яти політичних силах, які представляли парламент минулого скликання:
1) Комуністична партія України, напевно, шокувала всіх і кожного окремо, набираючи в список людей з девізом «Все профессии нужны, все профессии важны». Серед 444 зареєстрованих кандидатів представництво молоді в списках КПУ складає 16%, тобто 71 людина.

Шукаючи представників Чернігівщини в списках кандидатів в народні депутати, складається враження, що найкраще чернігівці «догодили» саме комуністам. Бо як тоді аргументувати наявність в списках КПУ 15 представників з Чернігова та області?!

Проте є зворотній бік медалі, який обурює мене особисто, як молоду людину, адже практично у всіх списках присутні кандидати, які вже років 10-15 мають відпочивати на заслуженій пенсії. При всій повазі до старшого покоління вважаю, що вік для державної служби має бути як для «робочого» класу однаковим, тобто 55 для жінок і 60 для чоловіків.

Інтереси чернігівської молоді в списку КПУ представляють: Едуард Шуман, лікар 2-ої міської лікарні (№ 58) та Олена Количева, економіст Українського державного геологорозвідувального інституту (№ 220). Проте місце в списку все більше відповідає приказці «Головне не перемога, а участь».
Пораділи? Досить! Йдемо далі.

2) Соціалістична партія України. За словами голови Спілки молодих соціалістів, Дениса Волошина, інтереси молоді в списку СПУ буде відстоювати 30 членів СМС. На даний момент, кількість молоді у списку сягає 19,5% (55 чол.). Загальна кількість кандидатів суттєво відрізняється від КПУ і складає 316 чоловік.
Як з’ясувалося, на початку 2007 року між СМС та СПУ була підписана угода про співпрацю, згідно якої 10% місць у виборчих списках СПУ отримує Спілка молодих соціалістів. Хоча, треба пам’ятати, що список великий і місце розташування може бути різним. Тим паче, є ще одна невеличка деталь: угода між СМС та СПУ стосувалась парламентських виборів 2011 року. Час покаже, що буде далі, а наразі маємо те що маємо. Серед 10 кандидатів з Чернігівської області молодих кандидатів двоє: Світлана Муравська та Анатолій Думп. Номери у списку 299 і 303 відповідно.

3) Партія регіонів у списках має 62 молоді людини серед 450 кандидатів (13,7 %). Проте, відмітимо, що найменше представництво чернігівців саме у Партії Регіонів і складає 6 чоловік. Не дивлячись на те, що наш край представлений не густо, шанси отримати не одного, а декількох представників в Раді є. Хоча говорити наскільки «чернігівський» 160 номер регіонів не доводиться, оскільки про Артема Синицю відомо лише те, що він був народним депутатом 5-го скликання і проживає в місті Чернігові. В разі отримання депутатського мандата хочеться вірити, що він не забуде ані чернігівську молодь, ані рідну землю. Депутат Чернігівської міської ради, Володимир Вінніченко теж потрапив на лаву кандидатів. Будемо оптимістами. Проте йому, напевно, доведеться залишитись на лаві «запасних», оскільки його номер лише 345.

4) Блок «Наша Україна – Народна Самооборона» виглядає «молодше» за всіх учасників виборчих перегонів. На перший погляд, хоча б тому, що в першій десятці присутні 4 молоді людини. Серед 448 кандидатів в народні депутати в списку зареєстровано 65 (16,21%) молодих людей, четверо з яких присутні в першій десятці і ще двоє в другій.

«Останній з могікан» - саме таким епітетом можна охарактеризувати Сергія Шабалу (№ 237), оскільки він єдиний представник молоді від Чернігівської області в списку блоку. Всього Чернігівщина має в своєму активі 7 кандидатів в народні депутати.

5) Блок Юлії Тимошенко(БЮТ) має 68 (15,11%) одиниць «свіжої крові» в списку кандидатів. Перша тридцятка має 3 молодих обличчя, а саме по одній людині в кожній десятці.
Серед 11 представників Чернігівщини, в когорту молодих кандидатів-активістів потрапив Олег Авер’янов (№ 189), але говорити про його стовідсоткове «чернігівське» громадянство не доводиться, оскільки за даними ЦВК він є заступником директора ТОВ "Ринок-1", що м. Київі, а проживає в місті Прилуки. Сергій Охонько, приватний підприємець з Ніжина потрапив до списку під номером 427.

Після детального аналізу списків, постає головне питання: «Що робити далі?» М’яко кажучи, постійне непомічання Чернігівщини, особливо її молоді політсилами вже починає набридати і навіть обурювати. На цьому фоні, закрадається підозра в тому, що представники обласних комітетів партій не вміють переконувати та стояти на своєму?! Чи просто не мають «ваги» серед політичного бомонду «Всєя України»?

Марко Неписемний,
ЧМГО «Молодь – XXI століття»
www.m21.org.ua
yxxic98@yahoo.com


Bookmark and Share