Публічне обговорення проблеми працевлаштування молоді


Вчора в приміщенні Донецького міського центру зайнятості відбулось засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. У заході взяли участь представники міської влади, вищих навчальних закладів Донецька, підприємств, установ, організацій обласних та міських центрів зайнятості та праці, регіональних та всеукраїнських засобів масової інформації.

На порядок денний було винесено обговорення проблеми працевлаштування випускників ВНЗів міста Донецьк та засоби їхнього вирішення. Передбачалось затвердження положення про Донецький міський координаційний комітет співпраці зайнятості населення.

Під час засідання були обговорені питання вдосконалення системи працевлаштування випускників навчальних закладів, молоді Донецької області, підготовки кадрів для підприємств.

Був прийнятий проект рішення “Про роботу з працевлаштування випускників учбових закладів та напрями її вдосконалення”. Було зазначено, що протягом 2004 року зросла кількість працевлаштованих на додаткові місця, створені за фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Систематично проводяться групові та масові заходи з орієнтації учнів шкіл на професії та спеціальності, які користуються попитом на ринку праці.

Разом з тим, координаційний комітет вказав на необхідність вдосконалення напрямків діяльності, що забезпечують соціальний захист молоді шляхом надання першого робочого місця після закінчення учбового закладу.

Координаційний комітет сприяння зайнятості населення рекомендував Донецькому міському центру зайнятості систематично здійснювати організаційну роботу з створення на підприємствах та установах міста додаткових робочих місць для випускників ВНЗів; вдосконалювати систему діяльності з професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних шляхом організації їх стажування, проведення курсів на підприємствах. Роботодавцям спільно з Донецьким центром зайнятості рекомендували здійснювати діяльність зі створення додаткових робочих місць.

Автор : Віталій Губін, Прес-служба ДОО КВУ

Bookmark and Share