Іляшенко : Майбутнє України за проєвропейськими лідерами


- Віталій, розкажіть будь-ласка яким чином виникла нова молодіжна громадська організація в Україні і чим вона відрізняється від інших?

Ініціативна група зі створення МГО «Європейська молодь України» з’явилася ще 22 січня 2007 року відразу після ліквідації Київського міського осередку ВМГО «Християнсько-демократична молодь України». Власне після такої неприємної процедури колишні активісти ВМГО ХДМУ й вирішили утворити нову громадську організацію.

А відрізняємось ми від інших тим, що використовуємо досвід Європейських країн у реалізації своїх соціальних та суспільно-політичних проектів для побудови європейської ідентичності молодих українців на принципах національної.

На принципах національної - це означає, що кожна молода українська людина, де б вона не була, чи то в Україні, чи то закордоном, повинна виражати свої погляди, враховуючи інтереси соборності, єдності, любові до рідної землі, української мови.

- Як Ви потрапили в молодіжний Рух?

Почалося все в 2004 році з «помаранчевої» революції, куди мене, як і всіх інших не байдужих до демократичного майбутнього студентів, привело бажання допомогти демократичним перетворенням в нашій країні: почав я з простого агітатора Голосіївського районного штабу, а вже згодом, через місяць мене призначили відповідальним за організаційний напрямок в м. Києві вільної ініціативи «Студентська Хвиля». Після закінчення виборів продовжував розвивати свої організаційні навики на посаді Голови студентської профспілкової організації Академії праці і соціальних відносин, а також допомагав своїм друзям по громадській діяльності Куценко Станіславу «Українська студентська спілка» і Гацьку Василю «Християнсько-демократична молодь України» впродовж 2005-06 років.

- Чому вирішили обрати свій шлях?

Власне основною причиною того, що я обрав свій особистий шлях була необхідність незалежності у прийнятті рішень щодо політичного життя країни, незалежності в реалізації своїх творчих задумів та ідей у вигляді соціальних проектів вже своєї організації.
Відчувши в собі сили бути лідером громадської організації, поки що київського масштабу, хотілося зробити певний внесок у розвиток молодіжної муніципальної політики нашої столиці, а в майбутньої і всієї України.
У кожного лідера є своє бачення розвитку організації, її соціальних проектів, а також проблем, які слід вирішувати для молоді.

- Чим займатиметься новоутворена організації? Які її найголовніші напрямки діяльності?

МГО «Європейська молодь України» діятиме відповідно до прописаних її статутних завдань, де найголовнішими з поміж них є євроатлантична інтеграція України, пропаганда здорового способу життя, розвиток студентського самоврядування, студентських профспілок, відродження та популяризація української культурної спадщини, розвиток міжнародної співпраці з демократичними та іншими організаціями Європи та світу.
Що цікаво, стратегічним завданням нашої організації є інтеграція в міжнародні європейські молодіжні спілки, а також постійний моніторинг та участь у міжнародних проектах, програмах.

- Чи є вже якісь проекти, які організація збирається реалізовувати?

Насправді, креативних ідей в нашій організації багато, і деякі з них ми вже напрацьовуємо у вигляді проектів. Зокрема, на етапі подання у грандові установи перебуває проект: Перша українська школа «Ти – профспілковий лідер», у стадії розробки знаходься інноваційний проект з подвійним напрямком діяльності: пропаганда здорового способу життя та євроатлантична інтеграція, назву проекту нажаль оприлюднити не можу.

- Яким чином МГО «Європейська молодь України» збирається допомагати державі реалізовувати головний зовнішньополітичний курс?

«Європейська молодь України» - вже в самій назві містить частину зовнішньополітичного курсу країни, а також наша допомога буде проявлятися у реалізації проектів з євроатлантичної тематики, представництві України на міжнародних молодіжних форумах, конференціях, семінарах представниками нашої організації. До речі для реалізації вищезгаданих проектів нам допомагатиме знання більшістю членів «Європейської молоді України» іноземної мови.
Сподіваємось, що при позитивних обставинах, ми можемо стати «ластівкою» для української держави, яка принесе її в майбутню об’єднану Європу.

- На сьогоднішній день досить актуальним є питання вступу України до Північноатлантичного Альянсу. В чому ви бачите проблему низької підтримки населенням вступу України в НАТО?

Проблема низької підтримки вступу України в НАТО досить проста – це неповна поінформованість населення про переваги, які може надати Північноатлантичний Альянс, а також вороже ставлення пострадянської частини населення, котре опинилося під оманою лівих політичних сил. В результаті ці процеси, які зараз відбуваються в державі, разом з політичною нестабільністю та відсутністю інформаційного тла для повноцінних дискусій для формування громадської думки щодо європейської та євроатлантичної інтеграції позитивно не сприяють у вирішенні цього питання, але в майбутньому, я гадаю, ситуація зміниться, оскільки навіть найвпливовіший сегмент української політики Партія Регіонів вже не виступає проти таких процесів.
Враховуючи також процеси перерозподілу сфер впливу у світі, особливо в Південно-східній Європі та середній Азії між Росією та НАТО, процеси антиагітації в Україні лівих сил навпаки консолідують націю та через невеликий проміжок часу питання вступу в Північноатлантичний Альянс вже не викликатиме сумнівів.

- Яке Ваше життєве кредо?

«Перш ніж подбати про себе - подумай про ближнього» - цей лозунг дуже близький до основних догм ідеології християн-демократів. Подивившись на оточуюче суспільство, на проблеми, які в нас існують, спостерігаючи за цим середовищем, я зрозумів для себе, що допомогти ближньому, другу, брату – дуже корисна річ. Кожен високопосадовець, бізнесмен, кожна успішна людина повинна розуміти, що Україна є також і соціальною державою.

Довідка від Молодіжної правди

Іляшенко Віталій Володимирович.

Народився в 1985 році в м. Черкаси

У 2003 році – переможець всеукраїнського конкурсу для абітурієнтів «Юрист майбутнього».
Осінь 2004 року - координатор організаційного напрямку по місту Києву, вільної ініціативи „Студентська Хвиля”;
березень 2005 – листопад 2006 р. - Голова профспілкового комітету студентів Первинної профспілкової організації студентів Академії праці та соціальних відносин Федерації профспілок України;
2005 рік - член Вченої ради Академії;
листопад 2005 року - лауреат премії голови Голосіївської районної у місті Києві ради для обдарованої молоді;
травень-грудень 2006 рік - Голова Київської міської організації Всеукраїнської молодіжної громадської організації „Християнсько-демократична молодь України”;
січень 2007 р. і по даний час – Голова МГО «Європейська молодь України»;
Bookmark and Share