МОЛОДІЖНА ВАРТА: Потрібні нові люди з новими молодими обличчями, з новими ідеями, з новими вміннями, із сильною мотивацією


Розпочав роботу круглого столу Голова ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» Олександр Солонтай і після представлення громадянської кампанії «Молодіжна Варта», пояснення її суті, історії виникнення, актуальності і важливості для вирішення проблем молоді як найбільшої за кількістю частини суспільства, що складає одну третю, перед ЗМІ та представниками молодіжних громадських організацій надав слово запрошеному гостеві із політичної виборчої сили «Наша Україна – Народна самооборона» Русланові Князевичу. Котрий зазначив про відсутність діалогу між політичними силами і громадськими організаціями на рівні вирішення проблем молоді, незацікавленість політичних сил займатися молодіжною політикою, безініціативність і пасивність молоді у взаємодії з політичними партіями.

Лаврецька Наталя, Молодіжний БЮТ зауважила, що на Львівщині на рівні області досить високий процент молоді, залученої до припартійних молодіжних організацій.
Програма запропонована Тимошенко має дуже важливий сегмент молодіжної проблематики, котра акцентується молодіжкою

Володимир Довганик, Українська Народна Молодь відзначив, що партії останнім часом почали надавати проблемам молоді більшої ваги. Навіть БЮТ і ПРУ пообіцяли збільшити представництво молоді у своїх партійних списках. І запитав пана Князевича яким чином можна забезпечити зміну поколінь, омолодження верховної Ради і списків політичних парламентських списків якщо не шляхом квотування місць молоді у партійних списках?

Руслан Князевич зауважив, що з’являється проблема браку відповідно підготованих людей молодого віку здатних працювати у державних структурах чи бути представленими у партійни списках. Головним у вирішення такого становища є утворення молодіжних середовищ, де б могли розвивати свої здібності потенційні лідери. І їм мають бути створені умови, в котрих вони проявлятмуть себе таким чином, що політична сила матиме за честь запрошувати таких лідерів до своїх лав. Іншими словами – має бути створене конкурентне поле діяльності для молоді. Ще було наголошено на пасивності молоді в політичних процесах, котрі відбуваються в Україні, хоча існує дефіцит суттєвий дефіцит на молодіжних представників. Потрібні нові люди з новими молодими обличчями, з новими ідеями, з новими вміннями, із сильною мотивацією. На прикладі своєї політичної сили пан Князевич навів ситуацію, коли із припартійної молодіжної організації не було кого вибрати до партійного списку навіть шляхом детальної співбесіди. Також як приклад було наведено ситуацію із представленням жінок у політиці – потреба суспільства на жінок у політиці є набагато вищою, ніж зацікавленість самих жінок йти у політику: кількість кандидатів-жінок є нижчою, ніж кількість жінок, котрі потрапляють у ради різних рівнів.

Олег Котис, Українська Народна Молодь додав, що молодим людям слід позбавитися ілюзії, що хтось добровільно віддаватиме місця у списках. Молодіжним лідерам потрібно ставати успішними і брати владу у свої руки. Провідні позиції можна здобути лише у конкурентній боротьбі. Існує брак амбіційних лідерів у припартійних молодіжних організаціях. Також прагнення відразу потрапити ло списку у Верховну Раду обмежено вміннями, професіоналізм, котрі потрібно напрацьовувати еволюційним шляхом через стажуванням у різних органах влади, роботою над конкретними проектами у припартійній діяльності.

Представник Молодого Народного Руху, зауважив що проблема є загальною і притаманна не лише політиці, але й бізнесові. Між політичними партіями і молодіжними організаціями має бути угода, котра передбачатиме, що за здійснення конкретних дій зі сторони представників молоді вони отримуватимуть певну винагороди (у матеріальній і нематірільній формах). Це чітко мотивуватиме молодих людей займатися політичною діяльністю.
Також було зазначено, що питання присутності представників молоді у партійних списках є ключовим у вирішенні проблем молоді, адже лише молоді люди чітко зможуть сформулювати ці проблеми, представити їх, розробити законопроекти і домовлятися із молодіжними представниками інших партій їхнього прийняття.

Олександр Солонтай зазначив, що слід закликати політичні сили поставити головою комітету з питань молоді молоду людину аби зробити вирішення проблем молоді пріоритетом діяльності наступного скликання Верховної Ради.

На завершення свого виступу Руслан Князевич відзначив, що основною реформою політичного життя в Україні, що значною мірою залагоджуватиме проблеми молоді, має стати відхід від посткомуністичного партійного устрою, як альтернативу можна було б використати англо-саксконську модель діяльності політичних партій.


Андріан Фітьо, громадська організація «Спілка консультантів «Експерт група» запропонував орієнтувати політично активну молодь на започаткування їхньої політичної кар’єри із рівня місцевої ради як міської, так і обласної.

Олександр Солонтай закликав усіх присутніх представників молодіжних громадських організацій активно долутися до реалізації громадянської кампанії «Молодіжна Варта» шляхом задавання 50-ти питань якомога більшій кількості політиків з проханням пояснити механізм вирішення тієї чи іншою проблеми молоді в Україні. І результати кампанії будуть представлені в одному виданні і розповсюджені між усіма молодіжними організаціями в Україні.
Bookmark and Share