Президентський подарунок IV Генасамблеї УАСС


Всупереч Закону України “Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді”, який передбачає надання студентам пільгового проїзду громадськими транспортом (крім таксі) протягом усього року, ця постанова визначала термін дії студентської пільги щороку з 28 серпня по 28 червня.

Протягом 2006 року Всеукраїнська молодіжна громадська організація “Українська асоціація студентського самоврядування” неодноразово зверталася до КМУ щодо необхідності вирішення даної проблеми.
Нарешті, зважаючи на безперервне затягування Кабміном вирішення цього питання, навесні цього року УАСС розпочала публічну кампанію за скасування протиправних обмежень студентських прав на проїзд, до якої долучилися тисячі студентів України.
Реагуючи на отримані ним чисельні звернення студентів у підтримку вимог УАСС, Президент В.Ющенко в кінці липня направив Уряду лист, в якому поставив питання про врегулювання даної проблеми.
Проте, на жаль, замість вирішення питання по-суті, Кабінет Міністрів вдався до бюрократичних ігор, продовжуючи ухилятися від поновлення студентських пільг.

Відтак, дослухавшись до соціальної та правової аргументації УАСС, Президент України визнав положення постанови Кабінету Міністрів від 5 квітня 1999 року № 541, котре встановлює часові обмеження дії студентських пільг на проїзд у громадському транспорті, таким, що не відповідає Конституції та призупинив його дію.

Довідково: раніше, перед президентськими виборами 2004 року УАСС вдалося добитися від Уряду поширення права на пільговий проїзд на студентів недержавних вузів.

У планах УАСС на 2008 рік – вирішення питання про пільговий проїзд у міжміському автобусному транспорті.


Bookmark and Share