МОЛОДІЖНА ВАРТА: Круглий стіл у Івано-Франківську


21 вересня в приміщенні Івано-Франківської міської ради відбувся круглий стіл в рамках громадянської кампанії “Молодіжна варта”. Темою зібрання були питання участі молодих людей у списках політичних партій на дострокових виборах до ВРУ та аналіз пунктів передвиборчих програм, котрі спрямовані на молодих людей.
Участь у обговоренні взяли представники молодіжних організацій, журналісти та гості з Управління у справах сім’ї, молоді та гендерної політики Івано-Франківської міської ради. Також серед присутніх були присутні експерти з Комітету виборців України. Партнером ФРІ по організації проекту в Івано-Франківську стали Спілка молодих політологів України, котрі і організували даний захід.
Ведучий круглого столу, голова Івано-Франківської обласної організації “Спілки молодих політологів” Андрій Фармуга на початку ознайомив присутніх з самою кампанією “Молодіжна варта” в цілому. Він розповів про історію створення, цілі та мету проекту, наголосивши, що по закінченню виборів кампанія продовжить свою роботу.
Наступним етапом стало ознайомлення учасників з аналітичними даними експертів “Молодіжної варти” щодо кількісного та якісного представлення молоді у теперішніх списках політсил та порівняння з даними минулої виборчої кампанії. Після оприлюднення даних учасники долучилися до обговорення та висловили свої думки щодо списків, серед яких можна виділити наступні:
Микола Сулятинський, голова МГО “Зарево”: “У списках партій великий відсоток молоді займають люди, котрих майже ніхто не знає і це, на мій погляд, становить проблему…”
Дмитро Чуйко, голова “Студентського братства”: “На даний час представники молодіжних припартійних організацій є надто прив’язані до своїх партій і не можуть вести самостійну політику хоча б у сфері інтересів молоді”.
Підсумовуючи першу частину зібрання експерт КВУ Максим Лесюк зазначив, що на його думку представлення молоді у новому парламенті може змінитися кількісно, але існують сумніви щодо його якісного складу та ефективної роботи молодих парламентарів.
Розглядаючи питання щодо обіцянок політичних сил для молоді у своїх програмах, учасники майже одностайно констатували, що політики дуже мало уваги приділили молодіжним проблемам, хоча молодь становить близько третини всіх виборців України.
Наостанок були висловлені пропозиції щодо необхідності проведення різних заходів на молодіжну тематику, а також сподівання про зустріч на майбутніх заходах “Молодіжної варти”.Bookmark and Share