Краса врятує світ...


Феєричне дійство проходило у затишному туристичному комплексі «Воєводино» просто неба. Прохолодна погода, свіже гірське повітря та легка одіж на учасницях проекту захоплювали дух глядачів. Цьогоріч конкурс влаштували закритого типу на противагу традиційному «Міс Закарпаття». Різниця не тільки в назві, організаторах, а найважливіше – форма відбору і представництва. Організаторами конкурсу виступили Наталія Ворона («Міс Ужгород» 1991) та директор конкурсу, переможниця першого конкурсу краси в Україні Анжеліка Пащенко-Висіч.
У фінальну частину свята потрапляли представниці адміністративних районів Закарпаття, з Ужгорода, Мукачева та автоматично володарки титулів «Міс Закарпатського державного університету», «Міс Ужгородського національного університету». Якщо з ужгородок на одне місце у фіналі претендували аж 25 дівчат, то представниць районів відразу відбирали у фінал конкурсу. За такою системою потрібно дочекатися проведення відбору чи конкурсу краси відповідних адміністративних одиниць і вже з результатів формувати учасників проекту «Красуня Закарпаття». Звідси – не конкурентне представлення учасниць у фіналі, і як наслідок – три офіційні титули 2007 року здобули саме ужгородки.
Інколи дівчат для участі запрошували прямо з вулиці, по знайомству. Останнім етапом відбору до фінальної частини мав стати кастинг, який так і не відбувся. Дівчата втратили шанс показати себе і поборотися за місце у фінальній частині конкурсу, натомість фіналісток відібрали за невідомими критеріями, скоріш за все за фотокартками.
Особливо радує інформаційна кампанія проекту: створений офіційний сайт конкурсу, де можна було почерпнути «свіжу» інформацію про хід конкурсу, познайомитись з учасницями проекту та віддати голос у інтерактивному голосуванні за свою красуню, а також отримати перезентаційний буклет учасниць перед початком конкурсу.
Напередодні свята 19 красунь Закарпаття заздалегідь розпочали репетиції конкурсної програми у туристичному комплексі разом з фахівцями-постановниками «Efremovgroup». Своєрідним подіумом слугували доріжки вздовж басейнів та мініатюрна сцена з величезним кольоровим екраном.
На глядачів чекали дефіле закарпатських красунь у народному вбранні, в купальниках, у шубах та вечірніх сукнях. Згодом журі визначило 10 фіналісток конкурсу, які і розподілили між собою титули.
Отже, «Міс Воєводино» - Якубик Олеся (Воловецький р-н), «Міс Дружба» - Кенез Іванна (Іршавський р-н), «Міс Інтернет» - Куштан Наталія (Ужгородський р-н), «Міс Tez-tour» - Довжанин Діана (Тячів), «Міс Фото» - Панова Наталія (Ужгородський р-н), «Міс Віжи-3000» - Чорна Ярослава (Ужгородський р-н).
Призові місця отримали: «ІІІ віце-міс» - Якубик Олеся (Воловецький р-н), «ІІ віце-міс» - Панова Наталія (Ужгородський р-н), «І віце-міс» - Демеш Елеонора (Ужгород). Титул «Красуня Закарпаття» дістався Чорній Ярославі (Ужгородський р-н),18 років.
Свято вдається, як то кажуть, коли вистачає «хліба та видовищ!!!». З «хлібом» було все впорядку: впродовж конкурсу кожен міг зігрітися гарячими та спиртними напоями, а опісля на всіх бажаючих чекав фуршет із оригінальних, вишуканих страв та святковий торт.
А ось феєричного шоу я так і не дочекався. Якось все прийшло досить швидко і нагадувало скоріш показ колекції одягу, аніж створювало ефект конкурсу, змагання, конкуренції... Та й глядачі, або так звані «VIP» персони віддавали перевагу грітись міцними напоями, ніж палко підтримувати учасниць. Розчарувало й те, що організатори виключили із конкурсної програми інтелект-конкурси, презентації учасниць, та й шанс проявити себе. Мабуть, слід також враховувати і внутрішню красу кожної учасниці, а саме: вміння себе представити, спілкування, індивідуальність, артистизм, кмітливість, інтелектуальні здібності, почуття гумору, шарм. А це, насамперед, є одним із основних критеріїв конкурсу краси соліднішого рівня.
Найочікуваніше соціально-культурне дійство 2007 року завершилось. Хотілось би побажати всім учасницям проекту подальшого кар'єрного росту у модельному бізнесі, а переможниці вдалого виступу на «Міс Україна - 2008» по той бік Карпат.

Bookmark and Share