Коментар Прес-служби МЗС щодо затримання у м. Мінськ громадян України


За інформацією Посольства України в Республіці Білорусь, у м. Мінськ відбулося судове слухання у справі чотирьох громадян України, затриманих 26 квітня ц.р. білоруськими правоохоронними органами під час проведення мітингу поблизу Адміністрації Президента Республіки Білорусь.

Відповідно до судового рішення, трьох українських громадян засуджено до десяти діб арешту, а одного - до 15 діб. Рішення щодо п`ятого громадянина України станом на 16.00 не прийнято.

З моменту затримання громадян України білоруською стороною по відношенню до них були порушені положення Віденської конвенції про консульські зносини від 1963 р. та Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини.

Крім того, відсутність можливості у затриманих громадян України на початковому етапі зустрітися з консулом України негативно вплинула на їх правовий захист. Білоруський суд не взяв до уваги цю обставину, а також не надав повноцінної можливості адвокату української сторони здійснювати захист громадян України під час судового слухання, чим було порушено їх невід`ємні права.

Позиція України з цього питання, а також вимога надати роз`яснення була викладена в черговій ноті МЗС України на адресу Посольства Білорусі в Україні.

Міністр закордонних справ України Б.Тарасюк доручив Посольству України в Мінську довести позицію української сторони до відома білоруського керівництва та вжити відповідні заходи. Міністерство закордонних справ України та Посольство України в Білорусі продовжують докладати зусиль з метою звільнення затриманих громадян України з-під варти та їх повернення на Батьківщину.

___________________________________________________________

Відомо про результати суду над членами Національного Альянсу

Ігоря Гузя, Олександра Машлая та Андрія Грималюка засудили до позбавлення волі на 10 діб, Андрія Бокоча – 15 діб, Олексія Панасюка - 9 діб. Їх судили за адміністративне правопорушення (стаття 167 ч.1), яке звучить як «Участие в несанкционированном шествии».

Білоруський суд не надав повноцінної можливості адвокату української сторони, наданої Посольством України в Білорусі, здійснювати захист громадян України під час судового слухання, чим було порушено їх невід`ємні права.

Про це, зокрема, йдеться в другому коментарі прес-служби Міністерства закордонних справ України.

Український консул Василь Сердега, якому врешті дозволили бути присутнім на судовому засіданні, заявив журналістам, що був дуже здивований, коли почув, що гасло «Живє Бєларусь», виявляється є порушенням білоруського законодавства.

www.national.org.ua

Bookmark and Share